Strona główna Piłka nożna Jak typować piłkę nożną?

Jak typować piłkę nożną?

0

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina na świecie. Mecze piłkarskie są traktowane jak święto w prawie każdym państwie na świecie. Statystyki nie kłamią – finał mundialu w 2018 roku oglądała połowa populacji świata. Nic dziwnego, że wydarzenia w futbolu są najpopularniejsze wśród zakładów bukmacherskim. Jak zatem obstawiać mecze, aby mieć duże prawdopodobieństwo wygrania? 

Eksperci serwisu ProTipster.pl przygotowali poradnik, który ułatwi pierwsze kroki w typowaniu piłki nożnej. W piłce nożnej najczęściej typowane są końcowe rezultaty, do obstawienia są możliwe trzy opcje, wygrana pierwszej drużyny (1), wygrana drugiej drużyny (2) oraz remis (X). Najczęściej obstawianą opcją jest wygrana gospodarze, drużyny grające na własnym terenie w teorii mają większe szanse na zwycięstwo i statystycznie najwięcej meczów kończy się na korzyść domowników. Gdy drużyna ma ustabilizowaną formę i na boisku prezentuje się bardzo dobrze, potrafi wygrywać nawet delegacje.

Często wybierane są zakłady z tak zwanymi „podpórkami”, które uwzględniają także wyniki remisowe. Można zatem obstawić, że drużyna wygra lub zremisuje spotkanie – wtedy prawdopodobieństwo zaliczenia typu jest zdecydowanie większe, jednak wiąże się z tym również znacznie niższa wartość kursowa.

Bukmacherzy oferują szereg zakładów na mecze piłki nożnej. Oprócz zwycięzców można typować ilość goli, dokładny rezultat czy nawet zawodników, którzy strzelą do bramki. To tylko kropla w morzu, oferty na mecze piłki nożnej są niezwykle rozbudowane. Każdy typer z pewnością znajdzie dla siebie najlepszą opcję. Wiele bukmacherów jest głównymi sponsorami rozgrywek, dzięki czemu wystawiane są wyższe kursy na poszczególne ligi, aniżeli u konkurencji.

Polscy, legalni bukmacherzy w swoich ofertach mają również zmagania drużyn z lokalnym, okręgowych lig. Typowanie takich meczów pozostaje wyłącznie dla lokalnych kibiców, którzy znają realia tamtejszego futbolu. W internecie bardzo ciężko jest znaleźć jakiekolwiek statystyki, przez co poprawne trafienie rezultatu w takich ligach niejednokrotnie graniczy z cudem.

Fundamentem skutecznego typowania piłki nożnej jest dokładna analiza przed wybraniem i wytypowaniem wydarzeń. W internecie dostępne są rozległe bazy danych ze statystykami, wynikami oraz różnymi faktami ze świata piłki nożnej. Wszystkie informacje są na wyciągnięcie ręki, mecze można bardzo dokładnie przeanalizować, dzięki czemu typerzy mogą ze zwiększoną dozą prawdopodobieństwa wskazać, jak zakończy się spotkanie i która drużyna ma większe szanse na wygranie spotkania.

Nie warto zatem sugerować się wystawianymi przez bukmacherów kursami. Kursy są wyznacznikiem szans drużyn w konkretnym spotkaniu, jednak bardzo często wartości kursowe są zdecydowanie zawyżone lub zaniżone względem rzeczywistego prawdopodobieństwa. Rzetelna analiza jest najlepszym wyznacznikiem typowania.

W piłce nożnej nie ma pewniaków i gwarancji wygranej. W wielu spotkaniach są drużyny stawiane w świetle faworyta z większymi szansami na zwycięstwo, jednak nikt w futbolu nie rozdaje medali tuż przed pierwszym gwizdkiem. Niektórzy typerzy promują swoje typy metką „pewniaków”, dając przy tym gwarancję wygranej. Futbol niejednokrotnie weryfikował takie hasła i zdecydowani faworyci i liderzy rozgrywek potrafili ponieść sromotną klęskę z niżej notowanymi ekipami.

Podsumowując, czy warto obstawiać mecze piłki nożnej na swoich kuponach? Zdecydowanie tak, jednak każdy wybór typów powinien być poprzedzony dokładną analizą. Piłka nożna może poszczycić się najbogatszą ofertą wśród bukmacherów, dzięki czemu łatwiej jest wybrać najbardziej interesujący zakład. Szansę na skuteczne obstawianie zakładów może zwiększyć korzystanie z typów bukmacherskich innych typerów, np. dostępnych na stronie https://www.protipster.pl/typy-bukmacherskie/pilka-nozna

Komentarze