Strona główna Piłka nożna Jakub Błaszczykowski bliski zmiany klubu!

Jakub Błaszczykowski bliski zmiany klubu!

0

Przyszłość Jakuba Błaszczykowskiego nie jest związana z Borussią Dortmund. W walkę o reprezentanta Polski włączył się Wolfsburg, a negocjacje są ponoć zaawansowane. Wszystko wskazuje na to, że saga transferowa z udziałem Kuby Błaszczykowskiego dobiegnie końca. 31-letni skrzydłowy prawdopodobnie pozostanie w Bundeslidze, zamieniając Dortmund na Wolfsburg.

Popularne Wilki miały być najbardziej zdeterminowane do pozyskania Kuby, również samemu zawodnikowi ma się podobać projekt sportowy zespołu. Przeciętny sezon, spędzony na wypożyczeniu we włoskiej Fiorentinie, nie wpłynęły na zainteresowanie klubów usługami doświadczonego Polaka. Powodem, dzięki któremu Błaszczykowski nie narzeka na brak ofert, jest świetny występ na Euro 2016. Reprezentacja Polski dotarła do ćwierćfinału, a Kuba był ważnym ogniwem kadry Nawałki. W trakcie turnieju z zawodnikiem kontaktował się dyrektor wykonawczy Borussii, zapewniając, że w klubie wciąż na niego liczą. Zapewnienia dyrektora nie poszły jednak w parze z planami trenera Tuchela i polityką transferową klubu. Borussia sprowadziła bowiem kolejnego skrzydłowego, Ousmana Dembélé, a blisko Signal Iduna Park jest również André Schürrle. W tej sytuacji Kuba mógłby być dopiero trzecim wyborem trenera, co jest sprzeczne z ambicjami zawodnika.

Wszystko wskazuje więc na to, że Błaszczykowski nie wypełni obowiązującego do 2018 roku kontraktu z Borussią. Oprócz wspomnianego wyżej Wolfsburga, usługami Polaka są zainteresowane zespoły z Chin, USA oraz Anglii, ale Kubie najbliżej do pozostania w Bundeslidze.

Komentarze