Jakub Rzeźniczak zagra w Lidze Mistrzów!

23 sie 2017, 22:51

Chociaż żaden polski klub w tym roku nie wystąpi w fazie grupowej Ligi Mistrzów, to dzisiejszego wieczoru grono polskich zawodników, którzy w niej wystąpią zwiększyło się. Karabach Agdam z Jakubem Rzeźniczakiem w składzie wyeliminował FC Kopenhagę, dzięki bramce zdobytej na wyjeździe.

Zespół z Azerbejdżanu w pierwszym spotkaniu na własnym obiekcie pokonał Duńczyków 1-0, ale każdy z zawodników Karabachu spodziewał się piekielnie trudnego zadania na stadionie Parken w stolicy Danii.

Mecz nie zaczął się najlepiej dla gości. Już w 11. minucie meczu boisko opuścić musiał znany z występów w krakowskiej Wiśle Wild-Donald Guerrier. Kontuzja nie pozwoliła mu na kontynuowanie gry. Tuż przed przerwą kolejny cios spadł na Karabach. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jana Gregusa na bramkę zamienił Federico Santander, który wykorzystał złe zachowanie bramkarza gości.

W 63. minucie zespół Jakuba Rzeźniczaka doprowadził do wyrównania. Mocne zagranie Ansiego Agolliego w pole karne znalazło adresata w postaci Dino Ndlovu, a ten wpakował futbolówkę do siatki gospodarzy. Kopenhaga odpowiedziała jednak błyskawicznie, bo już trzy minuty później centrę Petera Ankersena w pole karne Karabachu na bramkę zamienił Andrija Pavlović. Duńczycy mieli jeszcze sporo czasu na strzelenie jednego gola, lecz nie udało im się tego dokonać.

Jakub Rzeźniczak rozegrał pełne 90 minut, w trakcie których obejrzał żółty kartonik. Karabach Agdam będzie pierwszą drużyną z Azerbejdżanu, która zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

FC Kopenhaga – Karabach Agdam 2:1 (1:0)

1:0 Santander 45′

1:1 Ndlovu 63′

2:1 Pavlović 66′

Pierwszy mecz: 0-1. Awans: Karabach