Jan Bednarek uderzony podczas meczu. Może mieć złamane żebro

18 mar 2023, 19:15

W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie Southampton – Tottenham. Mecz zakończył się remisem 3:3. Niestety, już w 34. minucie murawę musiał opuścić Jan Bednarek. Według pierwszych informacji polski obrońca złamał żebro. Z tego powodu Polak prawdopodobnie opuści zgrupowanie kadry narodowej.

Jan Bednarek został uderzony łokciem przez Cristiana Romero

Starcie na St Mary’s Stadion układało się pechowo już od samego początku. Nim zobaczyliśmy pierwszą bramkę trenerzy obu zespołów musieli przeprowadzić po dwie zmiany. W drużynie Włocha kontuzje złapali Richarlison oraz Ivan Perisić. Natomiast wśród gospodarzy wypadli Armel Bella-Kotchap i Jan Bednarek.

Polak opuścił boisko już w 34. minucie z powodu kontuzji. Reprezentant Polski został uderzony łokciem przez Cristiana Romero. Jak poinformowały serwis “The Sun” mogło dojść nawet do złamania żebra. Jeśli ta diagnoza się potwierdzi, to Jan Bednarek z pewnością nie będzie mógł pojechać na najbliższe zgrupowanie kadry. Obrońca opuści mecze reprezentacji z Czechami i Albanią.

Szkoda jest tym większa, że dla zawodnika był to ósmy mecz z rzędu w wyjściowej jedenastce zespołu z St Mary’s Stadion. Teraz Polaka czeka jednak najprawdopodobniej kolejna dłuższa przerwa od gry. Aktualnie 26-latek przechodzi badania w szpitalu. Pozostaje nam więc czekać na kolejne informacje z Wysp Brytyjskich.

W sezonie 2022/2023 Jan Bednarek rozegrał łącznie 17 spotkań. Polak w styczniu zamienił barwy Aston Villi na trykot Soutmapton. Niemal z miejsca obrońca wskoczył do pierwszego skład “Świętych”. Jego uraz więc jest ogromnym problemem zarówno dla reprezentacji Polski, jak i angielskiego klubu. Pozostaje mieć nadzieję, że uraz okaże się jednak niezbyt poważny.