Japonia pokonała Hiszpanię! Niemcy wylatują z mundialu!

Aktualizacja: 3 gru 2022, 14:12
1 gru 2022, 21:55

Czwartkowy wieczór na mundialu w Katarze zarezerwowany był dla grupy E. W jednym ze spotkań Japonia pokonała Hiszpanię (2:1). Oznacza to, że azjatycki zespół, kosztem Niemców, awansował do 1/8 finału MŚ. Nasi zachodni sąsiedzi pożegnali się z turniejem pomimo wygranej z Kostaryką (4:2).

Hiszpania i Niemcy w lepszej sytuacji po pierwszej połowie

Ostatnia kolejka w grupie E zapowiadał się niezwykle interesująco, gdyż każda z czterech drużyn w niej występujących miała szansę na awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze. Najlepszą sytuację przed startem spotkań mieli Hiszpanie. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego wchodzili w czwartkowe mecze z czterema punktami na koncie. Najgorzej mieli natomiast Niemcy, którzy zebrali jedno oczko.

Pierwsze gole padły bardzo szybko. Już w 10. minucie w meczu Kostaryka – Niemcy bramkę dla naszych zachodnich sąsiadów strzelił Serge Gnabry. Piłkarz grający na co dzień w Bayernie Monachium najwyżej wyskoczył podczas dośrodkowania i głową skierował futbolówkę w prawy dolny róg bramki pilnowanej przez Keylora Navasa.

Podobnie był w starciu Japonia – Hiszpania. Tam zespół z “Kraju Kwitnącej Wiśni” napoczął już w 11. minucie Alvaro Morata, który również uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Warto podkreślić, że dla hiszpańskiego zawodnika był to już trzeci gol zdobyty na mundialu w Katarze.

Szaleństwo. Japonia z awansem, Niemcy jadą do domu

Po zmianie stron obraz gry uległ gwałtownej zmianie. Japończycy szybko zdobyli dwie bramki i to oni byli bliżsi awansu do 1/8 finału MŚ. Jako pierwszy gola strzelił Ritsu Doan. Trzy minuty później do siatki Hiszpanów trafił natomiast Ao Tanaka.

Za chwilę sytuację w grupie E skomplikowała się jeszcze bardziej. Otóż Kostarykanie strzelili dwie bramki w meczu z Niemcami. Najpierw do siatki trafił Yeltsin Tejeda, a następnie kolejny cios reprezentacji Hansa Flicka zadał Juan Pablo Vargas.

Szansę Niemców na awans podtrzymali Kai Havertz i Niclas Fullkrug, który zdołali wyprowadzić swoją reprezentacje na prowadzenie. Zwycięstwo 4:2 nad Kostaryką na nic się jednak zdało, gdyż Japończycy dowieźli korzystny wynik w meczu z Hiszpanami, a to oznacza, że nasi zachodni sąsiedzi jadą do domu.