Jarosław Niezgoda trafił w Major League Soccer. Niezwykła skuteczność!

4 lip 2022, 10:37

Jarosław Niezgoda zdobył bramkę w meczu przeciwko Nashville. Drużyna, w której występuje Polak, zremisowała to spotkanie 2:2.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Jarosław Niezgoda z kolejnym golem

Po kontuzjach Jarosława Niezgody nie widać nawet śladu. Napastnik drużyny Portland Timbers ponownie upolował gola w meczu Major League Soccer. Polak zanotował trafienie w spotkaniu swojego zespołu z Nashville SC. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale Timbers wzięli się do roboty i zdołali wyrównać stan współzawodnictwa.

Najpierw do siatki Nashville trafił Dairon Asprilla, natomiast pięć minut później rezultat pojedynku ustalił Niezgoda. To piąte trafienie snajpera ekipy z Portland w 15 meczach trwającego sezonu. Były snajper Legii Warszawa umieścił futbolówkę w sieci w 69. minucie rywalizacji.

Niesamowita skuteczność Polaka

Statystycy odnotowali, że wynik osiągnięty przez polskiego piłkarza to coś wyjątkowego. Bowiem w ciągu minionych 12 lat nie było żadnego zawodnika, który grzeszyłby skutecznością choćby na tym samym poziomie.

W MLS nie ma drugiego gracza z podobną powtarzalnością. Spośród piłkarzy, którzy oddali przynajmniej 40 strzałów, Niezgoda jest najregularniejszy. Polak trafia 37,2% swoich strzałów.