Jastrzębski Węgiel wygrywa na wyjeździe

Aktualizacja: 25 sty 2023, 08:19
27 lis 2019, 20:21

Spotkanie w Radomiu przyniosło wiele emocji. Choć na początku wydawało się że jastrzębianie pewnie pokonają rywali, to ostatecznie musieli się nieźle napracować aby zasłużyć na zwycięstwo.

Na początku pierwszego seta prowadzenie objęła ekipa gości (4:1). Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zaczęli przejmować kontrole i szybko wyszli na wysokie prowadzenie (10:3). Mimo kontroli nad rywalami, goście nie dawali za wygrana i cały czas utrzymywali wypracowaną przewagę (17:10). W końcową fazę seta z przewagą wkroczyli siatkarze z jastrzębia prowadząc (20:13). Drobne kłopoty pod koniec seta nie zagroziły gościom i to oni doprowadzili no pierwszej piłki setowej w tym meczu (24:18), po chwili set zakończył się wynikiem (25:19) dla zespołu Jastrzębskiego Węgla.

Kolejny set tak jak poprzedni rozpoczął się od prowadzenia Jastrzębskiego węgla (4:1). Goście rozpędzeni wygraną w pierwszym secie, cały czas utrzymywali się na prowadzeniu (8:5) . W połowie seta jastrzębianie zaczęli popełniać błędy a siatkarze Cerradu postanowili to wykorzystać, niwelując przewagę rywali do jednego punktu (11:10). Nie dając za wygraną, gospodarze wyszli na prowadzenie (15:13), Nie trwało to jednak długo, bo rywale szybko odrobili straty i wyrównali wynik (15:15). Gra zaczęła się od początku  toczyła się punkty za punkt do samego końca seta (17:17), (22:22), (24:24).  Partię, na przewagi wygrała drużyna Cerradu Radom z wynikiem (27:25).

Trzeci set tak jak dwa pozostałe rozpoczął się od prowadzenia Jastrzębskiego Węgla (4:1). Gospodarze nie pozostali z tyłu i wyrównali wynik (4:4). Jastrzębianie nie dawali za wygraną i po raz kolejny w tym meczu wyszli na prowadzenie (11:9). Dobra gra Jastrzębskiego Węgla pozwoliła im utrzymać się na prowadzeniu (16:13), i to waśnie oni weszli w decydującą fazę seta z prowadzeniem (20:15).  Wysokie prowadzenie utrzymali do samego końca wygrywając całego seta (25:18).

Kolejny czwarty set rozpoczął się od dwu punktowego prowadzenia Jastrzębskiego Węgla (4:2). Goście prowadzili nie tylko w meczu ale także i w secie (9:6). Zakończyła się pierwsza połowa seta a na prowadzeniu cały czas była drużyna Jastrzębian (18:16). W ostateczną część seta również goście weszli z prowadzeniem (21:19). Pierwszą piłkę meczową przy stanie (24:22) mieli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, która wykorzystali (25:23), wygrywając tym samym cały mecz 3:1.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 23:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Ostrowski, Kędzierski, Grzechnik, Boruch, Protopsaltis, Vincic, Fillip, Ruciak, Masłowski, Sander, Firszt, Włodarczyk, Butryn

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Margarido, Popiwczak, Bucki, Konarski, Rusek, Lyneel, Vigrass, Kampa, Deptowski, Gladyr, Gruszczyński, Szalacha, Hain, Janicki, Fornal, Cichosz