Jedna z europejskich lig zawieszona. Gra w niej grono Polaków

20 wrz 2023, 16:33

Cypryjski Związek Piłki Nożnej (CFA) zawiesił tamtejsze rozgrywki ligowe. Wszystko ze względu na protest lokalnych sędziów, którzy czują się zagrożeni przez kibiców. Dziennikarze “The Guardian” donoszą, że bezpośrednim powodem był atak na samochód należący do matki jednego z arbitrów.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga cypryjska zawieszona. Po ataku na jednego z arbitrów

Sędziowie na Cyprze domagają się poprawy środków bezpieczeństwa dla siebie i swoich rodzin. Czarę goryczy miał przelać atak na samochód należący do matki arbitra Menelaosa Antoniou. W poniedziałkowy poranek auto zaparkowane na przedmieściach Nikozji miało stanąć w płomieniach. Policja potwierdziła, że prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Menelaos Antoniou, którego tym razem dotknął incydent, poprowadził niedzielny mecz 4. kolejki ekstraklasy pomiędzy Arisem Limassol a Pafos FC. Spotkanie, w którym barwy gospodarzy reprezentowało dwóch Polaków (Mariusza Stępińskiego i Karola Struskiego), zakończyło się remisem. Według lokalnych mediów taki rezultat nie spodobał się kibicom z Limassol, którzy mogli dopuścić się tego haniebnego czynu.

Kilkanaście godzin po tym wydarzeniu cypryjscy sędziowie zdecydowali się na strajk generalny. “The Guardian” przypomina bowiem, że było to już kolejne zdarzenie wymierzone w arbitrów lub ich rodziny. Angielski periodyk przywołuje m.in. zdarzenia z czerwca, kiedy to pod siedzibą Cypryjskiego Stowarzyszenia Sędziów podłożono bombę. Ponadto już w 2020 roku w aucie jednego z rozjemców znaleziono materiały wybuchowe. Wówczas rozgrywki zawieszono na tydzień.

Tym samym w wyniku strajku nie odbyło się poniedziałkowe spotkanie Salaminy Famagusta z Ethnikosem Achna. Prawdopodobnie przełożone zostaną również wszystkie mecze ligowe, które pierwotnie miały odbyć się pomiędzy 22 a 25 września. Być może strajk potrwa jeszcze dłużej, gdyż Cypryjski Związek Piłki Nożnej (CFA) potwierdził, że dołączyli do niego także arbitrzy pracujący w niższych ligach.

Prawdziwa przepaść. Wartość Atalanty osiem razy większa od Rakowa

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA