Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na kolejne mecze eliminacji Euro 2020!

Jerzy Brzęczek ogłosił powołania na kolejne mecze eliminacji Euro 2020!

0

Przed reprezentacją Polski kolejne mecze w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy 2020. Już 6 września Polacy zmierzą się ze Słowenią, natomiast 9 września przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą Austriacy. Selekcjoner polskiej reprezentacji ogłosił powołania na obydwa spotkania.

Polacy są w bardzo korzystnej sytuacji, jeśli chodzi i kwalifikacje do Euro 2020. Po czterech spotkaniach kadra Brzęczka ma 12 punktów i znajduje się na czele tabeli. Co więcej, Polacy nie stracili nawet bramki, legitymując się bilansem bramkowym 8:0. Drugi w tabeli jest Izrael, który traci do naszej reprezentacji aż pięć punktów. Jeśli we wrześniowych spotkaniach eliminacji Polska zdobędzie komplet punktów, wówczas ma praktycznie zagwarantowany udział w przyszłorocznym turnieju.

Wśród powołań na najbliższe mecze nie ma niespodzianek. Brzęczek postawił na sprawdzonych kadrowiczów, których wspierać mają reprezentanci młodzieżówki. Do tej pory selekcjoner nie korzystał z usług młodzieżowców, aby Ci pod okiem Czesława Michniewicza przygotowali się do MME we Włoszech. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby młodzi adepci zaczęli oswajać się z seniorską reprezentacją.

Krystian Bielik, Robert Gumny i Sebastian Szymański to zawodnicy, którzy mogą się doczekać debiutu. Grając z etatowymi reprezentantami jak Lewandowski, Krychowiak, Glik czy Zieliński mają zdobywać doświadczenie na przyszłość i w dalszej perspektywie zastąpić doświadczonych kolegów. Do kadry dostał powołanie również Jakub Błaszczykowski. Weteran reprezentacji dobrze spisuje się w barwach Wisły Kraków i wszystko wskazuje, że nie ma już żadnych dolegliwości zdrowotnych. 34-latek może być jednym z kluczowych zawodników, gdyż obecnie konkurencja na skrzydłach jest znikoma.

Pierwszy mecz odbędzie się w stolicy Słowenii, Lublanie już 6 września. Z Austrią natomiast kadra Brzęczka zmierzy się w Warszawie. W pierwszym meczu we Wiedniu Polacy pokonali Austriaków 0:1.

Powołania na wrześniowe mecze kwalifikacyjne do Euro 2020:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus

Pomocnicy: Krystian Bielik, Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Komentarze