Jest pierwsza wygrana Stelmetu w Pucharze Europy!

25 lis 2014, 20:55

Stelmet Zielona Góra w końcu doczekał się pierwszej wygranej w rozgrywkach Pucharu Europy! Wicemistrz Polski pokonał na własnym parkiecie PAOK Saloniki 84:77

Zielonogórzanie w końcu zagrali konsekwentnie oraz bez większych przestojów. Pierwsza kwarta wygrana 20:16 w pewnym stopniu ustawiła już to spotkanie. Mimo przegranej drugiej odsłony 16:18 to i tak nasza drużyna schodziła do szatni z dwupunktową przewagą.

W drugiej połowie już tylko Stelmet mozolnie budował przewagę. Trzecią kwartę wicemistrz Polski wygrał 23:19 i był bardzo bliski końcowego triumfu. W ostatniej odsłonie podopieczni Saso Filipovskiego ani przez moment nie oddali prowadzenia i w końcowym rozrachunku po raz pierwszy w tej edycji Pucharu Europy mogli się cieszyć z końcowego triumfu wygrywając 84:77!

W tabeli Stelmet z zaledwie jednym zwycięstwem w siedmiu meczach plasuje się na ostatniej, 6. pozycji. PAOK mimo porażki jest 3. mając w dorobku 4 wygrane i 3 porażki.