Jóźwiak z asystą, Świderski bez gola. Charlotte FC tylko remisuje z Interem Miami [WIDEO]

19 paź 2023, 12:01

Kamil Jóźwiak zanotował asystę w zremisowanym przez Charlotte FC 2:2 spotkaniu z Interem Miami w ramach 33. kolejki amerykańskiej MLS. Na boisku pojawił się także Karol Świderski, ale nie pomógł swojej drużynie w uzyskaniu lepszej pozycji w kontekście walki o awans do fazy play-off.

Jóźwiak z asystą w meczu z Interem Miami

Przedostatni mecz Charlotte FC w sezonie zasadniczym MLS na dobre rozpoczął się tak naprawdę pod koniec pierwszej połowy. W 45. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Enzo Copettiego. W doliczonym czasie z kolei Inter Miami wyrównał, a do siatki trafił Nicolas Stefanelli.

Siedem minut po wznowieniu gry Charlotte FC ponownie prowadziło. Kamil Jóźwiak ładnie urwał się prawym skrzydłem i dograł w pole karne, a tam ładnym uderzeniem na 2:1 trafił Kerwin Calderon Vargas. Goście nie dowieźli jednak prowadzenia do końca – w 84. minucie rezultat na 2:2 ustalił Robbie Robinson.

Świderski rozegrał 24 minuty

Kamil Jóźwiak przebywał na murawie do 76. minuty, kiedy to został zmieniony przez Scotta Arfielda. W 64. minucie z kolei na boisko wszedł Karol Świderski, który zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej wrócił do Stanów Zjednoczonych po zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Remis z Interem Miami nieco komplikuje sytuację Charlotte FC w kontekście walki o fazę play-off MLS. Do 9. DC United drużyna Polaków traci jeden punkt i ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania (ponownie z Interem Miami). Taki sam dorobek mają jednak jeszcze dwa zespoły – New York Red Bulls i Chicago Fire.