Strona główna Piłka nożna Jubileuszowy występ Kamila Glika w reprezentacji Polski

Jubileuszowy występ Kamila Glika w reprezentacji Polski

0

Dzisiejszy mecz eliminacyjny, jaki Polska w Bukareszcie rozegra z Rumunią, będzie jubileuszowy dla polskiego obrońcy. Zawodnik, występującego w Ligue 1, Monaco wystąpi w koszulce z orzełkiem na piersi po raz 50. 

Urodzony w Jastrzębiu Zdrój zawodnik, znalazł się w pierwszym składzie, jaki wybiegnie o godzinie 20:45 na konfrontację z Rumunią w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. O wyjściowej “11” pisaliśmy więcej TUTAJ.

W reprezentacji Polski Kamil Glik zadebiutował 20 stycznia 2010 roku, w wygranym 1:3 meczu z Tajlandią. Szkoleniowcem zespołu był Franciszek Smuda. 21-letni wówczas obrońca zdobył wtedy także pierwszą bramkę.

49-krotny reprezentant Polski został jednym z trzech, których Franciszek Smuda skreślił ze składu przed EURO 2012, które rozegrano w Polsce i na Ukrainie. Było to nie lada zaskoczenie, bowiem był to sezon, w którym obrońca odgrywał już ważną rolę w, zdobywającym awans do Serie A, Torino.

Kolejne występy w narodowych barwach zaliczał już pod wodzą Waldemara Fornalika. W eliminacyjnym spotkaniu do MŚ 2014 z Anglią zdobył gola, który dał polskiej reprezentacji remis. W zespole prowadzonym przez trenera Ruchu Chorzów nie miał pewnego miejsca.

Pewnym punktem zespołu, od którego śmiało można było rozpoczynać układanie składu stał się na początku września 2014 roku, kiedy kadrę objął Adam Nawałka. W listopadowym spotkaniu z Gruzją zdobył bramkę i zaliczył asystę. W eliminacjach do EURO 2016 nie wystąpił tylko raz – w meczu z Gruzją na Stadionie Narodowym, kiedy to pauzował za kartki. Poza tym rozegrał 9 pełnych spotkań.

Dziś rozegra kolejne spotkanie w biało-czerwonych barwach. Dla niego jubileuszowe. O 20:45 Rumunia podejmie reprezentację Polski. Transmsja z tego spotkania w Telewizji Polsat oraz Polsat Sport.

Komentarze