Juventus jednak w tarapatach! Sąd podjął decyzję ws. odjęcia punktów

Choć Juventus przez pewien czas mógł być spokojny, jeśli chodzi o swoją sytuację w tabeli Serie A, ostateczny wyrok Federalnego Sądu Apelacyjnego zmienił ten stan rzeczy. “Stara Dama” została ukarana karą odjęcia 10 punktów, co mocno zmieniło układ ligowej stawki.

Ostateczna kara dla Juventusu

Problemy Juventusu dotyczące zdobyczy punktowej w tabeli Serie A zaczęły się w styczniu 2023 roku, kiedy to klub został ukarany odjęciem 15 oczek. Później kara została zawieszona na czas jej rozpatrzenia przez Federalny Sąd Apelacyjny, dzięki czemu “Stara Dama” wróciła na fotel wicelidera.

W poniedziałek pojawiła się kolejna, teraz już ostateczna decyzja. Włoski organ uznał, że Juventus jest winny sztucznego zawyżania opłat transferowych, dzięki czemu miał zwiększyć swoje zyski kapitałowe. To z kolei miało się przełożyć na wrażenie, że klub poruszał się po większych aktywach klubowych.

Decyzja jest nieodwołalna – “Stara Dama” została ukarana odjęciem 10 punktów w ligowej tabeli, na skutek czego spadła na siódme miejsce. Przed starciem z Empoli w ramach 36. kolejki miała 59 punktów.

Juventus niepewny Ligi Mistrzów

Wciąż nie wiadomo, czy nawet jeśli Juventus przesunie się na miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów, to czy zostanie dopuszczony do rozgrywek. Wszystko zależy od UEFY, która może podjąć o wykluczeniu “Starej Damy” po aferach związanych z opłatami transferowymi.

Poza meczem z Empoli, do końca rozgrywek drużyna z Turynu rozegra jeszcze domowy mecz z Milanem i wyjazdowy pojedynek z Udinese. Do czwartej lokaty, zajmowanej aktualnie przed ekipę Milanu traci pięć punktów.

Co z piłkarzami z rosyjskich i ukraińskich klubów? FIFA ogłosiła decyzję

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA