Juventus pokonał Inter w hicie kolejki Serie A! Czyste konto Wojciecha Szczęsnego

7 gru 2018, 23:00

Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Inter Mediolan 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Mario Mandżukić.

Gospodarze zdecydowanie przeważali od pierwszych minut spotkania. W 10. minucie mocny strzał Dybali zdołał obronić Handanović. Kilkanaście minut później w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Gagliardini, jednak strzelił prosto w słupek. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zanotował w 65. minucie Mario Mandżukić. Chorwat doskonale zachował się w polu karnym Interu i strzałem głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska pokonał Handanovicia. Dla Juventusu była to już 14. wygrana w tym sezonie. Po 15. kolejkach zespół z Turynu ma na koncie aż 43 punkty.

Juventus Turyn 1:0 Inter Mediolan

Juventus Turyn: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Cancelo – Bentancur, Pjanić (80. Can), Matuidi – Dybala (70. Costa), Mandžukić, Ronaldo

Inter Mediolan: Handanovič – Vrsaljko, Škriniar, Miranda, Asamoah – Gagliardini (69. Baldé), Brozović, Mário (77. Lautaro Martínez) – Politano (57. Valero), Icardi (C), Perišić