Juventus przegrywa z Interem, ale Szczęsny bohaterem. Kapitalna interwencja [WIDEO]

5 lut 2024, 08:16

Niedzielne spotkanie na San Siro pomiędzy Interem Mediolan i Juventusem może mieć duże znaczenie w kontekście walki o mistrzostwo Włoch. Gospodarze wygrali 1:0, ale wynik mógłby być wyższy, gdyby nie kilka świetnych interwencji Wojciecha Szczęsnego.

Inter wygrał z Juventusem w hicie kolejki Serie A

Całkiem prawdopodobne, że w tym sezonie Serie A kwestia mistrzostwa Włoch rozstrzygnie się pomiędzy Interem Mediolan i Juventusem. Obie drużyny od dłuższego czasu okupują dwa pierwsze miejsca w ligowej tabeli i nie da się ukryć, że prezentują najlepszy styl spośród wszystkich zespołów.

W niedzielny wieczór odbył się mecz, który może mieć istotne znaczenie w kontekście walki o tytuł. Ostatecznie drużyna z Mediolanu wygrała 1:0 po samobójczej bramce, jaką w 37. minucie strzelił Federico Gatti. “Stara Dama” nie zdołała odpowiedzieć na tę bramkę.

Kapitalna interwencja Szczęsnego

Na przestrzeni całego spotkania prawdopodobnie najlepszym piłkarzem Juventusu był Wojciech Szczęsny. Polak popisał się kilkoma efektownymi paradami, a szczególnie udana była ta z 87. minuty, kiedy to w imponującym stylu zatrzymał strzał Marko Arnautovicia.

Bez Szczęsnego wieczór byłby dla Juve trudny do zapomnienia. Barella i Arnautović próbowali go pokonać, ale dwukrotnie popisywał się cudownymi interwencjami – podsumował jego występ dziennik “La Gazzetta dello Sport”, przyznając mu ocenę “7,5”.

Dzięki zwycięstwu 1:0, Inter Mediolan z dorobkiem 57 punktów i jednym zaległym meczem umocnił się na prowadzeniu w tabeli Serie A. Juventus z kolei zajmuje drugie miejsce i ma 53 punkty.