Kacper Kozłowski trafia w Holandii. Gol w derbowym meczu [WIDEO]

16 kwi 2023, 16:11

Kacper Kozłowski ma za sobą kolejny udany występ w barwach Vitesse Arnhem. 6-krotny reprezentant Polski strzelił gola w derbowym spotkaniu z NEC Nijmegen, przyczyniając się tym samym do wyjazdowego zwycięstwa swojej drużyny aż 4:1.

Po spędzeniu drugiej części ubiegłego sezonu na wypożyczeniu w belgijskim Royale Union Saint-Gilloise, w obecnych rozgrywkach 19-latek ponownie jest wypożyczony, tym razem z Brightonu do holenderskiego Vitesse Arnhem. Regularna gra pozwala mu notować coraz lepsze liczby.

Kozłowski z golem w derbach

W niedzielę Kozłowski pojawił się w wyjściowym składzie Vitesse na starcie z NEC Nijmegen, czyli derby regionu Geldria. Zespół z Arnhem przed tym meczem miał tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, dlatego starcie było tak istotne dla układu stawki.

W 25. minucie Vitesse wyszło na prowadzenie za sprawą gola Matusa Bero, a zaledwie 180 sekund później było już 2:0. Fatalny błąd popełnił bramkarz gospodarzy Jasper Cillessen, który stracił piłkę na rzecz Mohameda Sankoha, który z kolei dograł do Kozłowskiego. Polak bez problemu znalazł drogę do siatki.

Kozłowski miał udział przy samobóju

Po zmianie stron Kozłowski ponownie przyczynił się do zmianu wyniku – po jego dośrodkowaniu z prawego skrzydła bramkę samobójczą w 68. minucie strzelił Bart van Rooij. W 70. minucie gola honorowego strzelił Dirk Proper, a w 83. minucie rezultat na 4:1 ustalił Ryan Flamingo.

Kacper Kozłowski przebywał na murawie do 88 minuty, kiedy to zmienił go Mitchell Dijks. Siedem minut wcześniej na boisku zameldował się z kolei Bartosz Białek, który zastąpił Marco van Ginkela.