Strona główna Piłka nożna Kadra Adama Nawałki zagra towarzysko w…USA?!

Kadra Adama Nawałki zagra towarzysko w…USA?!

0
Foto: Getty Images

Bardzo możliwe, że już niebawem bardzo lubianą przez ostatnie lata reprezentację Polski w piłce nożnej zobaczą również Polacy mieszkający na co dzień w Stanach Zjednoczonych! Reprezentacja Meksyku chce bowiem zmierzyć się z kadrą Adama Nawałki właśnie w USA.

Mecz miałbym odbyć się oczywiście w przyszłym roku z racji tego, że w tym nie ma już wolnym terminów FIFA. Na początku czerwca Polacy grają dwa mecze towarzyskie z Chile i Litwą, następnie wylatują na mistrzostwa świata, a jesienią rozpoczyna się Liga Narodów.

– Chcieliśmy rozegrać takie spotkanie już jesienią tego roku, ale Liga Narodów oczywiście wyklucza takie rozwiązanie. Spróbujemy jednak w przyszłości, może latem 2019? Kalendarz FIFA jest obecnie bardzo napięty i skomplikowany, ale bardzo chcielibyśmy do tego doprowadzić. Oczywiście aktualne jest również zaproszenie reprezentacji Polski do Meksyku – powiedział dyrektor meksykańskiej kadry, Dennis te Kloese.

Wcześniej ten sam działać wychwalał organizację i przyjęcie reprezentacji Meksyku w czasie jesiennego meczu towarzyskiego. – Mamy świetną i bardzo profesjonalną relację z polską federacją. Byłem bardzo zadowolony z pobytu w waszym kraju. Ludzie z PZPN fantastycznie wszystko zorganizowali. Mieliśmy zapewnione znakomite warunki. Nie graliśmy w terminie FIFA, co stworzyło pewne problemy od strony sportowej, ale generalnie nie mogłem się do niczego przyczepić. Po meczu rozmawiałem z prezesem Bońkiem i sekretarzem związku. Dyskutowaliśmy możliwość bliższej współpracy na poziomie roczników młodzieżowych.

Źródło: Własne/Przegląd Sportowy

Komentarze