Strona główna Piłka nożna Kadra ma nowego sponsora głównego!

Kadra ma nowego sponsora głównego!

0

Głównym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej została Grupa Lotos. Ilość pieniędzy, która zostanie przeznaczona na kadrę zależy od wyników osiąganych przez naszych piłkarzy.

Według umowy logo firmy będzie na wszystkich strojach kadry (nie licząc koszulek meczowych). PZPN ma dostać za to 40 milionów złotych, ale pod warunkiem, że Polska awansuje do ME w 2016 roku we Francji i do MŚ w 2018 w Rosji. Być może dostanie więcej, ale to już zależy od wyników osiąganych na tych turniejach.

– Jeśli dolejemy waszego paliwa do naszego silnika, to myślę Adam (w tym momencie skierował się w stronę selekcjonera) dojedziemy do Francji – powiedział Zbigniew Boniek.

W 2014 ze sponsorowania naszej kadry wycofała się firma Orange. Przez długi czas były podobno problemy ze znalezieniem nowego sponsora, ale prezes PZPN-u stwierdził inaczej.

– W związku pracuje wielu młodych ludzi, a więc agresywnych. Mówili “szukamy następnego sponsora”. A ja powiedziałem, że nikogo nie szukamy. Najpierw musimy być wiarygodni, zbudować jakość. Zaczęliśmy budowę nowego od wyboru Adama Nawałki, potem przebudowaliśmy drużynę – stwierdził prezes PZPN. – Sponsorem polskiej reprezentacji jest firma, która ma polskie korzenie, jest nasza. Jak ktoś tankuje na stacji Lotosu, to przyczynia się do wsparcia dla polskiej piłki – powiedział Boniek.

 

Komentarze