Kadra U-20 pokonuje Niemców i zwycięża w TCN!

27 mar 2015, 16:05

Młodzieżowa reprezentacja Polski U-20 pokonała swoich rówieśników z Niemiec 1:2 w Turnieju Czterech Narodów i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu.

W pierwszej połowie piłkarze nie zachwycali, sporo było fauli, a mało efektownych akcji i strzałów. Najlepszą okazję dla Polski miał Zieliński, a raz Podleśny uratował nas w kapitalny sposób przed stratą gola z rzutu wolnego.

Polacy na prowadzenie wyszli w 69 minucie za sprawą Mariusza Stępińskiego, który ładnie przełożył sobie obrońcę i pewnym strzałem pokonał niemieckiego goalkeepera. Dosłownie pięć minut później wynik na 0:2 dla biało-czerwonych podwyższył grający na co dzień w Empoli Piotr Zieliński, który dobił strzał w poprzeczkę Stępińskiego. W 77 minucie spotkania za zamieszanie w polu karnym naszej reprezentacji włoski arbiter postanowił podyktować rzut karny dla reprezentacji Niemiec. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marc Stendra.

Niemcy U-20 1:2 Polska U-20

0:1 Mariusz Stępiński 69′
0:2 Piotr Zieliński 74′
1:2 Marc Stendra 77′