Kajetan Szmyt z Warty Poznań będzie trenował z kadrą Santosa. Później uda się na zgrupowanie U-21

Selekcjoner reprezentacji Polski zaprosił 21-letniego skrzydłowego z kadry  Michała Probierza do lat 21 na treningi z piłkarzami podstawowej drużyny narodowej, którzy pojawią się na zgrupowaniu już 5 czerwca. Wychowanek Warty Poznań ma za sobą dobry sezon i bardzo możliwe, że latem zamieni klub na większy. Możliwość treningów pod okiem Fernando Santosa na pewno będzie kolejnym czynnikiem rozwijającym.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Santos dobiera piłkarzy na treningi w dniach 5-10 czerwca

Zgodnie z przepisami UEFA zgrupowania reprezentacyjne rozpoczynają się w poniedziałek 12 czerwca. Fernando Santos zdecydował jednak, że część piłkarzy, którzy nie będą już w odpowiednim rytmie piłkarskim, powinni rozpocząć treningi już 5 czerwca. Celem jest doprowadzenie organizmów do właściwego stanu, który zapewni gotowość meczową oraz zniweluje ryzyko ewentualnych kontuzji podczas meczów z Niemcami czy Mołdawią. Portugalczyk mówił o tym podczas ogłaszania powołań na czerwcowe mecze.

– Wychowanek Akademii Warty Poznań ma za sobą bardzo udany sezon. Przez ostatni rok rozegrał 33 spotkania (łącznie ma już okrągłe 50 meczów w pierwszym zespole), zdobył w nich 3 bramki i zaliczył 7 asyst. Trafił też do reprezentacji Polski U-21 – zadebiutował w niej we wrześniu 2022 roku i do dziś wystąpił pięć razy w koszulce z orłem na piersi; strzelił też gola w spotkaniu z Turcją – czytamy na stronie Warty Poznań.

Z informacji prasowej opublikowanej przez klub wynika, że Santos zaprosił jeszcze kilku innych piłkarzy z kadry Michała Probierza.

Szmyt będzie pracował z selekcjonerem podstawowej reprezentacji oraz kilkoma seniorami do 10 czerwca. Później piłkarz Warty Poznań uda się na zgrupowanie reprezentacji U-21.

Bardzo prawdopodobne, że tego lata 21-latek opuści Wartę Poznań. Możliwe jednak, że przy tym nie będzie musiał zmieniać miejsca zamieszkania, ponieważ interesuje się nim Lech Poznań. Słychać również o zainteresowaniu klubów z zagranicy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Lech wybrał już następcę Skórasia? Niebawem ma złożyć ofertę

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA