Kamil Grabara bohaterem Kopenhagi. Kibice i komentatorzy oszaleli

16 maj 2022, 15:31

Kamil Grabara ponownie został bohaterem drużyny z Kopenhagi. Polski bramkarz wybronił rzut karny w meczu z Randers FC. Dzięki temu ekipa ze stolicy Danii wygrała spotkanie i niemal na pewno zdobędzie mistrzostwo swojego kraju.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Spotkanie z Randers mogło potoczyć się jednak zupełnie inaczej. Co prawda goście zdobyli pierwszą bramkę w 60. minucie gry, ale kilka chwil później gospodarze mieli doskonałą okazję do wyrównania. Denis Vavro sprokurował bowiem rzut karny, a do wykonania jedenastki podszedł Stephen Odey.

Kamil Grabara ponownie z czystym kontem

Polski golkiper znakomicie wyczuł jednak zamiary zawodnika Randers. Ten oddał mocny strzał w prawy róg bramki, ale futbolówkę odbił Grabara. 23-latek zdołał jeszcze doskoczyć do piłki, przez co rywale nie mieli szans na dobitkę. Skuteczna interwencja wzbudziła euforię zarówno na trybunach, jak i na stanowiskach komentatorskich.

Ostatecznie Kopenhaga wygrała 2:0, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Khouma Babacar. Sam Grabara ustanowił natomiast rekord ligi duńskiej bez straconego gola. Polski bramkarz jest niepokonany od 764 minut. W tym sezonie rozegrał już 43 spotkania. Młody golkiper aż 22 razy zachował czyste konto.

Dzięki świetnym występom już spekuluje się, że Czesław Michniewicz może powołać 23-latka na zbliżające się spotkania Ligi Narodów. Wszystko wyjaśni się już we wtorek 17 maja.

Drużyna Krychowiaka w ogniu krytyki. „Kolejne samobójstwo ekipy z Aten”