Kamil Grabara i wielki transfer? Może pobić rekord Superligi

Aktualizacja: 4 lis 2022, 10:56
2 lis 2022, 16:52

W lipcu 2021 roku FC Kopenhaga zapłaciła za Kamila Grabarę 3,5 miliona euro. Kwota, którą Duńczycy przekazali Liverpooli, wydawała się naprawdę wysoka, ale Polak udowodnił, że była to trafiona inwestycja. Co więcej, już niedługo bramkarz może zostać sprzedany za znacznie większe pieniądze.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

“Może stać się najdroższym bramkarzem w historii Superligi”

Kamil Grabara ma za sobą znakomitą jesień. Polak doskonale radzi sobie w bramce swojej drużyny. Golkiper udane występy notuje nie tylko w duńskiej lidze, ale również w Lidze Mistrzów, gdzie rozegrał już trzy spotkania. Zwieńczeniem tego wspaniałego okresu ma być szansa od Czesława Michniewicza. Selekcjoner reprezentacji Polski może bowiem zabrać młodego bramkarza ze sobą na mundial w Katarze.

To jednak nie wszystko. Kenneth Emil Petersen, ekspert duńskiego oddziału “Viaplay” twierdzi, że doskonałe występu Kamila Grabary mogą sprawić, że ten w najbliższej przyszłości zmieni drużynę. Co więcej, Polak odchodząc z Kopenhagi, miałby pobić rekord transferowy całej ligi.

Ma autorytet w szatni i największy potencjał sprzedażowy. Może stać się najdroższym bramkarzem w historii Superligi – takie słowa wypowiedział Kenneth Emil Petersen w duńskim Viaplay.

Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie Grabara ustanowił nowy rekord ligi duńskiej, jeśli chodzi o liczbę minut bez straty gola. Licznik stanął 763 minutach, dzięki czemu o ponad godzinę przebił 23-letni rekord Jana Hoffmana. To przyczyniło się do zdobycia przez Kopenhagę mistrzostwa kraju.

Ponadto jego doskonałe występy w Lidze Mistrzów pochwalił sam Pep Guardiola. Opiekun Manchesteru City był pod dużym wrażeniem gry polskiego bramkarza. Zachwyt Hiszpana nie może jednak dziwić. Grabara był pierwszym golkiperem, któremu udało się w tym sezonie całkowicie zatrzymać Manchester City (0:0). W drugi meczu Polak wybronił nawet rzut karny.

Obecnie najdrożej sprzedanym bramkarzem z duńskiej ekstraklasy jest Robin Olsen. Szwed w 2018 roku zamienił FC Kopenhagę na AS Romę. Włosi zapłacili za niego aż 9 milionów euro.