Kamil Grabara jest nie do pokonania. Imponująca seria bramkarza

Aktualizacja: 6 mar 2023, 17:32
6 mar 2023, 14:58

Kamil Grabara na duńskim boiskach spisuje się wzorcowo. Polski bramkarz jest niepokonany w lidze już od ponad 540 minut. Ostatni raz musiał wyciągać piłkę z siatki w meczu z Midtjylland. Ten został rozegrany jeszcze 22 października.

Kamil Grabara jest prawdziwym murem nie do skruszenia

Kamil Grabara po powrocie z mistrzostw świata kontynuuje swoją niesamowitą serię w duńskiej Superligaen. Polak zachował czyste konto w pojedynkach z Randers, Lyngby, Aarhaus, Silkeborg, Aalborg i Odense. Ten ostatni zespół ekipa FC Kopenhaga rozbiła w niedzielę aż 7:0.

Seria jest tym bardziej imponująca, że Grabara na początku sezonu doznał kontuzji czaski i nie mógł brać udziału w meczach swojego zespołu przez kilka tygodni. Po powrocie 24-latek momentalnie powrócił jednak do znakomitej formy.

Jakby tego było mało, Grabara zachował czyste konto również w meczu Pucharu Danii. Starcie z Vejle BK jego drużyna wygrała 2:0. Łącznie daję to serie 630 minut bez straty bramki.

W tym sezonie Polak imponował również w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Udało mu się m.in. zatrzymać Manchester City, a po ostatnim gwizdku sędziego kibice długo jeszcze skandowali imię i nazwisko polskiego bramkarza, tworząc nawet specjalną przyśpiewkę – Kamil Grabara bohaterem Kopenhagi [WIDEO].

Aktualnie FC Kopenhaga zajmuje drugie miejsce w tabeli Superligaen. Liderem w wyścigu o mistrzostwo ligi duńskiej jest FC Nordsjaelland. Nad ekipą Kamila Grabary ma jednak tylko trzy punkty przewagi.