Kamil Grabara z prestiżową nagrodą. Powtórzył sukces Petera Schmeichela

27 lut 2024, 11:45

Kamil Grabara po raz drugi z rzędu został uznany na najlepszego bramkarza ligi duńskiej. Polak prestiżową statuetkę “Det Gyldne Bur” odebrał w poniedziałek przed ligowym meczem Kopenhagi. Dotychczas jedynym golkiperem, który zgarniał ten tytuł rok po roku, był Peter Schmeichel.Kamil Grabara z drugim tytułem dla najlepszego bramkarza

To już ostatnie miesiące Kamila Grabary w Danii. Doskonałe występy polskiego bramkarza zaowocowały transferem do Niemiec. Już w przyszłym sezonie nowym domem 25-latka będzie Wolfsburg. Jeszcze przed przeprowadzką do Dolnej Saksonii Grabara został doceniony przez duński magazyn “Tipsbladet”.

Dziennikarze tego periodyku od 1984 roku przyznają nagrodę dla najlepszego bramkarza danego roku. W tym sezonie, po raz drugi z rzędu, przyznano ten tytuł właśnie Grabarze. Doceniono występy Polak zarówno w lidze duńskiej, jak i w europejskich pucharach, gdzie 25-latek grał w Lidze Mistrzów.

Tym samym Grabara powtórzył sukces legendarnego Petera Schmeichela, który również był wybierany najlepszym golkiperem ligi duńskiej dwa lata z rzędu. Miało to miejsce jeszcze w 1987 i 1988 roku, kiedy grał dla Brøndby IF. W tym klubie zdobył jeszcze jedną statuetkę “Det Gyldne Bur”. Miało to miejsce w 1990 roku.

Warto dodać, że najlepszego bramkarza wybierali inni golkiperzy, którzy dwóch najwyższych duńskich ligach. To właśnie sami piłkarze oddali aż 57 głosów na Grabarę. To oznacza, że tylko dwunastu zawodników wskazało na innego bramkarza. Zawodnik Kopenhagi jest drugim Polakiem, który otrzymał tę statuetkę. W 2000 roku plebiscyt wygrał Arkadiusz Onyszko.Skorupski i Kiwior wyróżnieni. Obok takie tuzy futbolu jak Kane czy Dybala

 

Źródło:Maciej Szełega

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA