Strona główna Piłka nożna Kamil Grosicki z nowym trenerem. Prowadził Boruca w Premier League

Kamil Grosicki z nowym trenerem. Prowadził Boruca w Premier League

0
Foto: hulldailymail.co.uk

Hull City po spadku z angielskiej ekstraklasy spisuje się w tym sezonie bardzo słabo. Klub, który miał bić się o szybki powrót do elity, pod wodzą Leonida Słuckiego wylądował na odległym, 20. miejscu w tabeli i władze “Tygrysów” w ubiegłym tygodniu rozstały się z rosyjskim szkoleniowcem.

Dzisiaj ogłoszono nowego opiekuna zespołu Kamila Grosickiego. Półtoraroczny kontrakt podpisał Nigel Adkins, który ma za zadanie “uratowanie” aktualnego sezonu dla Hull, które w dotychczasowych 20 kolejkach uzbierało zaledwie 19 punktów i ma zaledwie 3 “oczka” przewagi nad strefą spadkową.

Nowy szkoleniowiec spadkowicza z Premier League ma za sobą już kilka sukcesów. Największy rozgłos dała mu praca w Southampton, które przejął jeszcze na poziomie trzeciej ligi i w dwa lata awansował ze “Świętymi” do angielskiej ekstraklasy. Jako trener tego klubu sprowadził do siebie między innymi Artura Boruca, który mógł liczyć u niego na regularną grę. Adkins ostatnio pracował w Sheffield United, z którym rozstał się w maju ubiegłego roku i od tamtej pory szukał nowego pracodawcy.

Kamil Grosicki w tym sezonie mimo słabej postawy drużyny, jest jedną z czołowych postaci “Tygrysów”. W 19 spotkaniach strzelił 5 bramek i zanotował 4 asysty.

Komentarze