Kamil Jóźwiak i Karol Świderski zostali bohaterami Charlotte FC

Aktualizacja: 10 maj 2023, 10:02
10 maj 2023, 07:45

Trzech Polaków zobaczyć mogli kibice w meczu US Open Cup, w którym to drużyna Charlotte FC mierzyła się z ekipą Orlando City. Ostatecznie Kamil Jóźwiak i Karol Świderski zostali bohaterami pierwszego z wymienionych zespołów i stworzyli piękną akcję bramkową na wagę awansu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Współpraca na linii Świderski – Jóźwiak układa się wzorcowo

Jóźwiak i Świderski rozpoczęli pucharowe starcie jednak na ławce rezerwowych. Trener Christian Lattanzio postanowił wysłać do walki rezerwowych graczy. Dzięki temu na boisku znalazł się trzeci z Polaków, czyli Jan Sobociński. Decyzja szkoleniowca nie dała jednak dobrych efektów, a po godzinie gry na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

Ponadto to ekipa Orlando City była tą drużyną, która częściej stwarzała zagrożenie przy bramce rywala. Dlatego Lattanzino postanowił dokonać aż trzech zmian. Na murawie pojawili się Nathan Byrne, Karol Świderski oraz Kamil Jóźwiak. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Już siedem minut po wejściu na boisko reprezentanci Polski przeprowadzili wspaniałą akcję. Najpierw piłkę od rywali odzyskał Świderski, a następnie Jóźwiak popisał się fantastycznym dryblingiem i ośmieszył całą defensywę Orlando City. Piękną akcję można zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Dzięki tej akcji drużyna Charlotte FC awansowała do 1/8 finału US Open Cup. Warto dodać, że w amerykańskim pucharze swój występ zanotował również Kacper Przybyłko. Polak pojawił się na murawie w 83. minucie starcia Chicago Fire St. Louis City. Gospodarze wygrali ten mecz 2:1.