Strona główna Piłka nożna Kamil Wilczek nominowany przez Duński Związek Piłki Nożnej

Kamil Wilczek nominowany przez Duński Związek Piłki Nożnej

0
Foto: ekstrabladet.dk

Dobre występny Polaka zostały dostrzeżone. Duńska Federacja Piłkarska (DBU) nominowała reprezentacji Polski do nagrody dla Piłkarza Roku w duńskiej ekstraklasie.

Minione dwanaście miesięcy to niezwykle owocny okres w karierze doświadczonego napastnika Broendby Kopenhaga. W tym czasie zdobył on w duńskiej Superlidze 25 bramek. Został również wybrany przez trenerów, najlepszym piłkarzem ostatniego sezonu.

Dorobek Wilczka z całego2018 roku jest jeszcze bardziej okazały. W 44 spotkaniach zdobył 33 bramki i zaliczył 4 decydujących podaniach przy trafieniach kolegów.

Oprócz reprezentanta Polski, nominowani do nagrody dla Piłkarza Roku zostali również Jakob Pulsen (FC Midjtylland), Victor Fischer (FC Kopenhaga) i Robert Skova (FC Kopenhaga).

Kamil Wilczek był w 2018 roku genialny. Strzelił dla Broendby IF 25 goli w Superlidze – najwięcej ze wszystkich zawodników – i został wybrany najlepszym piłkarzem ubiegłego sezonu w głosowaniu ligowych trenerów. Obrońcom przeciwko niemu gra się trudno przez fizyczny styl, który go cechuje – tak pochlebnie wypowiada się o Polaku DBU, uzasadniając swoją nominacje.

 

Komentarze