[WIDEO] Kamil Wilczek znowu strzelił w Lidze Europy!

7 lip 2016, 23:26

Kamil Wilczek strzelił bramkę w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Tym samym ma już zanotowane trzy trafienia dla swojej drużyny (duńskie Broendby) w tych rozgrywkach.

Polski napastnik otworzył wynik spotkania wpisując się na listę strzelców już w 5. minucie meczu. Ostatecznie jego zespół wygrał z islandzkim Valur 6:0 (w pierwszym spotkaniu Broendby zwyciężyło 4:1) i bardzo pewnie awansował do kolejnej rundy. 28-latek zakończył dzisiejszą rywalizację w 46. minucie, gdy zmienił go Daniel Stuckler. Klub Kamila Wilczka w drugiej rundzie Ligi Europy zagra ze szkockim Hibernian.

Wilczek w duńskim zespole występuje od stycznia obecnego roku, gdy przeniósł się z włoskiego Carpi. Łącznie zagrał w trzech meczach Serie A (bez strzelonej bramki), trzynastu spotkaniach Alka Superligaen (pięć goli). Kamil jest również doświadczonym piłkarzem polskiej Ekstraklasy: zagrał 147 razy i zanotował 39 trafień.