Strona główna Piłka nożna Kandydat na selekcjonera Biało-Czerwonych podpisze nowy kontrakt

Kandydat na selekcjonera Biało-Czerwonych podpisze nowy kontrakt

0
Foto: championat.com

Według rosyjskich mediów aktualny selekcjoner pierwszej reprezentacji – Stanisław Czerczesow już niedługo ma podpisać nową umowę z tamtejszą federacją. Nowy kontrakt ma obowiązywać przez kolejne cztery lata.

Rosyjski Mundial miał być dla gospodarzy ostatecznym sprawdzianem na to, czy kadrę stać na coś jeszcze w wielkiej piłce. „Sborna” prowadzona przez byłego trenera Legii Warszawa – Stanisława Czerczesowa pięknie otworzyła imprezę wygraną 5-0 nad Arabią Saudyjską, co było tylko początkiem ich dobrej gry.

Po wygranej nad Egiptem cały kraj oszalał na punkcie reprezentacji, a także trenera kadry. Emocje opadły lekko po przegranej z Urugwajem, ale tylko na moment. W 1/8 finału podopieczni Czerczesowa po rzutach karnych pokonali kandydatów na mistrzostwo świata – Hiszpanów. Ich sen skończył się wczoraj po przegranej także w konkursie jedenastek z Chorwacją.

Federacja zdecyduje się jednak najprawdopodobniej na przedłużenie umowy z obecnym selekcjonerem. „Sport Express” zdradził, że rosyjska federacja przygotowuje nowy kontrakt. Umowa ma zostać przedłużona aż o cztery lata, co oznacza, że zadaniem 54-letniego szkoleniowca będzie przygotowanie drużyny do MŚ 2022 w Katarze.

Informacja ta jest ważna także dla reprezentacji Polski, której kandydatem na objęcie był właśnie były trener Legii. Choć szanse były na to dosyć małe, to wypowiadały się na ten temat nawet najwięksi eksperci. Teraz szanse na Czerczesowa w Biało-Czerwonym dresie są jeszcze mniejsze.

Komentarze