Kansas City Chiefs mistrzami NFL. Wielkie show nie tylko na boisku

Aktualizacja: 13 lut 2023, 15:24
13 lut 2023, 09:22

Ekipa Kansas City Chiefs została nowymi mistrzami NFL. Drużyna w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego pokonała w Super Bowl LVII Philadelphia Eagles 38:35. O zwycięstwie w tym starciu zadecydowały ostatnie sekundy. Uwagę fanów przykuły jednak nie tylko wydarzenia sportowe, ale również niesamowite występy gwiazd zarówno przed, jak i w trakcie meczu.

Butker i Mahomes zostali bohaterami finału Super Bowl

Tegoroczny finał NFL zadowolił z pewnością wszystkich fanów futbolu amerykańskiego. Mecz Kansas City Chiefs – Philadelphia Eagles miał niezwykłe przebieg, a o zwycięstwem pierwszej z wymienionych ekip zadecydowało idealne kopnięcie Harrisona Butkera na 11 sekund przed końcem meczu.

Do przerwy wydawało się jednak, że to zwycięstwo musi należeć do drużyny z Filadelfii. Do przerwy wygrywała ekipa Eagles wygrywała 24:14. Prowadzeni przez zmagającego się z kontuzją kostki Patricka Mahomesa Chiefs w pięknym stylu odrobili straty. Tym samym sięgnęli po drugi tytuł mistrzowski w ciągu trzech lat. Zwycięstwo było również dla nich trzecim zwycięstwem w Super Bowl w historii.

Dzięki swojej postawie to właśnie Patrick Mahomes zdobył tytuł MVP tego spotkania. Z drugim tytułem mistrzowskim 27-latek rusza w pościg za siedmioma mistrzostwami Toma Brady’ego. Do legendarnego zawodnika mu jeszcze daleko, ale nie można mieć wątpliwości, ze zawodnik Kansas City Chiefs może być porównywany do najlepszych zawodników futbolu amerykańskiego już teraz.

Nie tylko futbol. Super Bowl to fenomenem kulturowy

Równie wiele emocji co wydarzania boiskowe wzbudziły występy wielkich gwiazd muzyki. Niezwykle wzruszające było wykonanie hymnu. Głos Chrisa Stapletona sprawił, że uczestnicy nie mogli powstrzymać łez. Był on jedną z trzech osób, które otworzyły tegoroczne Super Bowl. Przed starciem wystąpiła również legenda Broadwayu, Sheryl Lee Ralph, która zaśpiewała utwór. “Lift Every Voice and Sing”. Ponadto Babyface wykonał patriotyczną pieśń “America the Beautiful”.

Uwagę widzów zawsze przyciąga również Halftime Show, czyli występ podczas przerwy w meczu. Tym razem gwiazdą, która zaprezentowała się fanom była Rihanna. Jej pojawienie się było niezwykłe, gdyż do koncertowania powróciła po pięcioletniej. Niektórzy byli jednak mocno zawiedzeni, że podczas Halftime Show nie było dane im było usłyszeć utworu “Lift Me Up”, który nominowany jest do Oscara 2023 w kategorii na najlepszą piosenkę.

Super Bowl 2023: Zapowiedź, zakłady, transmisja. Pierwsze takie Super Bowl w historii