Kapitalny mecz Ewy Pajor! 4 gole i 2 asysty polskiej piłkarki [WIDEO]

17 lut 2024, 17:18

Ewa Pajor zanotowała znakomite spotkanie w meczu 14. kolejki żeńskiej Bundesligi. Kobieca drużyna VfL Wolfsburg rozbiła na wyjeździe 1. FC Nürnberg aż 9:1, a piłkarka reprezentacji Polski aż cztery razy wpisywała się na listę strzelczyń. Dodatkowo dołożyła dwie asysty.

Cztery gole Ewy Pajor

Aktualne wicemistrzynie Niemiec w 14. kolejce żeńskiej Bundesligi mierzyły się na wyjeździe z 1. FC Nürnberg. Z góry było wiadomo, że to Wolfsburg będzie faworytem – obecnie zespół ten prowadzi w ligowej tabeli, podczas gdy rywalki zajmują przedostatnie miejsce.

Już po pierwszej połowie było jasne, że gościnie raczej nie będą miały trudnej przeprawy. Piłkarki z Wolfsburfa prowadziły 4:1, a jedną z bramek strzeliła Ewa Pajor. Reprezentantka Polski znalazła drogę do siatki w 36. minucie, podwyższając wówczas na 3:1.

Prawdziwy koncert Pajor dała po przerwie. Polska piłkarka wpisywała się na listę strzelczyń w 71., 79. i 90. minucie. Ostatnią z tych bramek ustaliła wynik na aż 9:1, co w kontekście przebiegu spotkania i tak było niewielkim wymiarem kary.

Pajor liderką klasyfikacji strzelczyń

Fantastyczny występ Ewy Pajor sprawił, że polska piłkarka awansowała na pozycję liderki klasyfikacji strzelczyń Bundesligi. 27-latka prowadzi z liczbą 10 trafień i wyprzedza drugą na liście Vanessę Fudallę z RB Lipsk o dwa gole.