Karabach rozbity na Stamford Bridge. 90 minut Rzeźniczaka

12 wrz 2017, 22:42

Kibice z Azerbejdżanu nie będą dobrze wspominać debiutu reprezentanta swojej ligi w Lidze Mistrzów. Karabach Agdam został zmieciony z powierzchni ziemi na Stamford Bridge. Chelsea wygrała aż 6-0.

Strzelaninę rozpoczął Pedro. Hiszpan mocnym strzałem w 5. minucie meczu umieścił piłkę lewym okienku bramki po podaniu od Williana. Prowadzenie do przerwy podwyższył nowy nabytek ,,The Blues” – Davide Zappacosta. ,,Centrostrzałem” Włoch kompletnie zaskoczył golkipera gości. Warto dodać, iż asystę przy tej bramce zapisano…Thibautowi Cortouis – bramkarzowi Chelsea.

Kilka minut po przerwie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Cesar Azpilicueta. Hiszpan wykorzystał świetne dośrodkowanie w pole karne od Cesca Fabregasa, a także złe ustawienie obrońców Karabachu. Kolejna bramka dla ,,The Blues” padła łupem wprowadzonego po przerwie Tieumoue Bakayoko. Francuz sprowadzony latem z AS Monaco przechwycił bezpańską piłkę w polu karnym gości i z zimną krwią umieścił ją w siatce.

Autorem dwóch ostatnich trafień był Belg Michy Batshuyai. Wpierw przy piątym trafieniu świetnie wykorzystał podanie od Tiemoue Bakayoko, zaś przy golu ustalającym wynik podawał Davide Zappacosta.

Jakub Rzeźniczak jak cała drużyna z Agdamu nie zaliczy występu do udanych, lecz żaden gol dla gospodarzy nie padł po jego indywidualnym błędzie.

Chelsea jest liderem grupy po pierwszej kolejce, gdyż w drugim meczu grupy C AS Roma bezbramkowo zremisowała na Stadio Olimpico z Atletico Madryt.

Chelsea FC – Karabach Agdam 6:0 (2:0)