Polacy brylują w 2. Bundeslidze. Karbownik i Kownacki w najlepszej XI kolejki

20 mar 2023, 11:48

Michał Karbownik i Dawid Kownacki świetnie spisali się w meczu drugiej Bundesligi pomiędzy Fortuną Duesseldorf i Hansą Rostock. Obaj zostali dzięki temu wyróżnieni przez “Kickera” i serwis statystyczny SofaScore.

Polski duet z Fortuny Duesseldorf rozgrywa bardzo dobry sezon. Znacznie więcej pochwał zdobywa Dawid Kownacki, który popisuje się znakomitą skutecznością, ale udane występy notuje również Michał Karbownik, czego dowodem jest ostatni mecz z Hansą Rostock.

Znakomity mecz Karbownika i Kownackiego

W 25. kolejce drugiej Bundesligi Fortuna Duesseldorf wygrała na wyjeździe z Hansą aż 5:2, a Polacy mieli wydatny udział w tej wygranej. Obaj przebywali na boisku do 85. minuty i w dużym stopniu przyczynili się do tak wysokiej wygranej.

W 12. minucie wynik otworzył Kownacki, a asystę przy jego trafieniu zanotował Karbownik. “Kownaś” miał także udział przy czwartej bramce, asystując Matthiasowi Zimmermannowi, który podwyższył na 4:0.

Świetny występ Polaków nie pozostał niezauważony. Michał Karbownik znalazł się w najlepszej XI kolejki według “Kickera”, otrzymując ocenę 3 w 5-stopniowej skali (5 – bardzo słaby występ, 1 – fantastyczny występ). Zarówno Karbownik, jak i Kownacki z kolei znaleźli się wśród wyróżnionych przez portal statystyczny SofaScore.

Kownacki nie doczekał się powołania

Michał Karbownik został powołany przez Fernando Santosa na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski na mecze z Czechami i Albanią. Wśród powołanych zabrakło natomiast Dawida Kownackiego, co dla wielu stanowiło największe zaskoczenie.

Po 25 rozegranych spotkaniach Fortuna Duesseldorf ma 42 punkty na koncie i zajmuje czwarte miejsce w tabeli drugiej Bundesligi. Do trzeciego miejsca, uprawniającego do gry w barażach o awans traci na ten moment siedem punktów.

Skorupski otworzył się ws. afery premiowej. „Wiedzieliśmy, że ludzie mogą być wk*****ni”