Kartagińskie Orły Henryka Kasperczaka zwycięskie!

9 paź 2016, 21:03

Reprezentacja Tunezji prowadzona przez Henryka Kasperczaka pokonała na własnym stadionie Guineę 2:0 w meczu inaugurującym trzecią rundę afrykańskich eliminacji do mistrzostw świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji.

Tunezyjczycy swoją wyższość udowodnili dopiero w drugiej połowie. W 58. minucie prowadzenie “Kartagińskim Orłom” dał doświadczony Aymen Abdennour reprezentujący na co dzień hiszpańską Valencię. Na 10 minut przed końcem wynik spotkania ustalił wprowadzony w 65. minucie Ahmed Akaichi.

W tabeli grupy A po pierwszej serii gier prowadzą jednak reprezentanci Demokratycznej Republiki Kongo, którzy rozbili Libię 4:0. Tunezja jest druga, a kolejny mecz rozegra 7 listopada. Jej przeciwnikiem będzie Libia.