Strona główna Bez kategorii Kartka z kalendarza – 10 marca

Kartka z kalendarza – 10 marca

0

Urodzili się

1940

Elżbieta Franke – polska florecistka, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Meksyku i Monachium. Brązowa medalistka mistrzostw świata z 1971 roku w rywalizacji drużynowej. Ośmiokrotna mistrzyni Polski.

1949

Jerzy Melcer – polski piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant Polski. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Był zawodnikiem AZS-u Białystok, Spójni Gdańsk i Korony Kielce.

1957

Andrzej Huszcza – polski żużlowiec, dwukrotny brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Świata. W barwach Falubazu Zielona Góra wywalczył cztery tytuły drużynowego mistrza Polski. W 1982 roku zdobył złoty medal indywidualnych mistrzostw Polski. Trzykrotnie triumfował w mistrzostwach Polski par klubowych. Wielokrotnie stawał na podium w rywalizacji o złoty, srebrny i brązowy kask. Zakończył karierę w 2007 roku.

1958

Piotr Jabłkowski – polski szpadzista. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Moskwie, na których wspólnie z Andrzejem Lisem, Mariuszem Strzałką, Leszkiem Swornowskim i Ludomirem Chronowskim zdobył srebrny medal w rywalizacji drużynowej.

1981

Monika Bejnar – polska lekkoatletka, brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2006 roku w sztafecie 4 × 400 metrów. Trzykrotna mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów oraz dwukrotna na 200 metrów. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Atenach i Pekinie.

Zmarli

2007

Alfred Olek – urodził się 23 lipca 1940 roku. Polski piłkarz, wychowanek Czarnych Chropaczów. Trzykrotny mistrz Polski z drużyną Górnika Zabrze. W barwach zespołu z Zabrza cztery razy zdobył Puchar Polski. Wystąpił w jednym spotkaniu reprezentacji Polski.

Wydarzenia

1930 – Powstał klub MKS Chojniczanka Chojnice.

Komentarze