Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Kary dla trzech klubów LOTTO Ekstraklasy i Adama Pazia

Kary dla trzech klubów LOTTO Ekstraklasy i Adama Pazia

0
Foto: lechia.pl

Komisja Ligi zdecydowała się ukarać trzy kluby z LOTTO Ekstraklasy za zachowanie ich kibiców. Ponad to zawieszony został Adam Pazio. 

Na środowym posiedzeniu Komisji Ligi podjęło decyzję o ukaraniu aż trzech klubów naszej Ekstraklasy za zachowania ich kibiców podczas ostatniej kolejki ligowej. Sankcje te dotyczą Cracovii, Pogoni Szczecin oraz Ruchu Chorzów.

Konsekwencje nie ominęły również Adama Pazia, który podczas niedzielnego spotkania z Legią Warszawa uderzył Artura Jędrzejczyka.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Cracovia – Pogoń Szczecin na klub z Krakowa nałożono karę finansową w wysokości 5 tys. zł. Dodatkowo na klub został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na najbliższe spotkanie Pogoń Szczecin – Cracovia w ramach rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na najbliższe spotkanie z Cracovią został nałożony także na klub Pogoń Szczecin.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa – Ruch Chorzów na klub z Chorzowa nałożono zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na dwa mecze Lotto Ekstraklasy.

Na zawodnika Ruchu Chorzów, Adama Pazio, nałożono karę dyskwalifikacji w trzech meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Legia Warszawa – Ruch Chorzów za poważne, niesportowe zachowanie polegające na uderzeniu innego zawodnika. Zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym Polskiego Związku Piłki Nożnej zawodnik karany jest w takim przypadku minimum trzema meczami dyskwalifikacji.

Komentarze