Kibice Slavii załamani stadionem Rakowa Częstochowa. “To jest coś strasznego”

Aktualizacja: 11 maj 2023, 13:00
18 sie 2022, 14:54

Raków Częstochowa będzie dziś (18 sierpnia) gościł piłkarzy oraz kibiców Slavii Praga w ramach pierwszego meczu ostatniej fazy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Kibice z Czech zwracają uwagę na warunki, w jakich przyjdzie im wspierać swoich piłkarzy i nie szczędzą gorzkich słów.

Kibice przed meczem Raków – Slavia: “To jest coś strasznego. Do klatki, jak zwierzęta”

Liga Typerów Polski-Sport.pl Od środowego wieczoru w mediach społecznościowych przewija się post opublikowany przez oficjalne konto kibicowskie Slavii Praga, który wzbudza wiele kontrowersji. Przedstawiono w nim istotne informacje o stadionie Rakowa dla tych, którzy udają się na mecz do Polski. Dołączono też zdjęcia, które wzbudziły mnóstwo kontrowersji.

Tuż przy wejściu znajduje się pomieszczenie gospodarcze, wejście odbywa się przez 2 bramki obrotowe, będzie kontrola dowodów. Poczęstunek podawany jest przez obsługę między boksem a klatką. Można płacić kartą, złotówkami i koronami. Piwo jest alkoholowe — komunikat wydany przez wspomniany profil kibicowski na Twitterze.

Czesi bardzo szybko zwrócili uwagę na sektor gości, który jest otoczony klatką i “przykryty” siatką. Jeden z kibiców Slavii porównał go do klatki dla zwierząt. Ktoś inny z kolei pokusił się o porównanie do obozów koncentracyjnych. Słowem, wizerunek Częstochowian mocno cierpi.

Strach pomyśleć, jakie porównania pojawiłyby się, gdyby sektor gości wyglądał, jak jeszcze niespełna pół roku temu. Wówczas była to jedna wielka stalowa klatka, która nie tylko fatalnie wyglądała, ale też utrudniała oglądanie meczu.

Stadion w Częstochowie pomieści zaledwie 5500 kibiców. Oznacza to, że w przypadku awansu do fazy grupowej europejskich rozgrywek, Raków nie będzie mógł grać u siebie. Całe szczęście! Jednocześnie trzymamy kciuki za wsparcie miasta w budowie nowego obiektu. Takiego, na jaki Raków zasługuje.

Raków Częstochowa rozbuduje stadion. Premier Morawiecki zapowiada 40 milionów wsparcia

Podobne teksty

Komentarze

 1. To co robi prezydent Częstochowy i cały ich zarząd miasta to jest karygodne , żeby w takim dużym mieście nie było porządnego stadionu , tym bardziej że Raków będzie bardzo długo w ekstraklasie i o nie jeden puchar będzie grać , ogólnie ten prezydent powinien zakończyć swoją kadencję bo tak nie robi nic dla tego miasta jak byłem 5 lat temu jest gorzej jak w tedy zero rozwiania się

 2. Wstyd na całą europe- wicemistrz i zdobywca pucharu nie ma porządnego stadionu- jak oni się nie wstydzą tam wpuszczać gosci- tam mogą sobie trenować a nie rozgrywać jakiekolwiek mecze a już tym bardziej ligę Europy!!!!- śmiech i wstyd na całą Europę!¡!!

 3. “Stadion w Częstochowie pomieści zaledwie 5500 tysięcy kibiców.”

  5.5 miliona miejsc to nie jest przecież zły wynik.

 4. Ale to prawda, Częstochujowa ma stadionik żenada, ale czemu się dziwić ich miejsce zawsze było co najwyżej w 3 lidze!!!!!!

  • @Condonie
   To nie jest wina braku pieniędzy. Nasz sponsor chce wybudować nowy stadion za własne pieniądze. Problem w tym, że w Częstochowie rządzi Lewacki Rudy-Ch*j. Wszystkie pieniądze przekazuje na Włókniarz. Ich stadion jest jednym z najlepszych w Polsce.

   • Ogarnij się chłopino…przy pisie i jasnej górze nie będziesz miał nawet pastwiska do grania…już kiedyś rządzili w Częstochowie i jedyne co potrafili zrobić to Aleje wyremontowali żeby na jg pieniądze xostawiac

  • Condo-m…jesteś młody więc nie masz pojęcia że Raków to drużyna z 1-ligowa(wtedy)przeszłością.
   Pozdro z Wrocławia

  • Kibicem który tak pisze musi kibicem pyrlandi bo ich miejsce jest o 5 klas rozgrywkowych niżej niż podajesz amika puka po licencję

 5. Ponieważ boją sie że kibice z przeciwnej drużyny będą chcieli rozwalić stadion po przez bójki i dla tego dla gości powstała klatka i są w zamknięciu wiem że to jest chory porąbany sposób ale władze miasta w ten sposób chcą uniknąć ponoszonych kosztów jak zostanie zdewastowany stadion przez kibiców z innej drużyny

  • Pani Magdo, czy słyszała Pani o eksperymencie więziennym zrealizowanym przez Zimbardo? Jak dla mnie, wtłaczanie ludzi w taką klatkę może doprowadzić tylko do tego, co wydarzyło się w tym eksperymencie – eskalacji przemocy. 🙂

   • Tylko, że kibole są znacznie bliżej bandytów niż przeciętnych ludzi biorących udział we wspomnianym eksperymencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA