Kiedy Probierz ogłosi powołania na październikowe zgrupowanie? Znamy datę

2 paź 2023, 13:20

W przyszłym tygodniu dojdzie do pierwszego pod wodzą Michała Probierza zgrupowania reprezentacji Polski przed dwoma niezwykle ważnymi meczami w eliminacjach Euro 2024. Choć do pierwszego spotkania zostało 10 dni, wciąż nie znamy listy powołanych. Kiedy zostanie ona ogłoszona?

Przed Probierzem trudne zadanie

Sytuacja reprezentacji Polski w grupie eliminacji Euro 2024 nie jest najlepsza. Po wrześniowej porażce 0:2 z Albanią i zwolnieniu Fernando Santosa, atmosfera wokół kadry zrobiła się mocno napięta i niewykluczony jest scenariusz, w którym biało-czerwoni będą musieli grać w barażach.

Nowy selekcjoner, Michał Probierz będzie miał przed sobą trudne zadanie. Co prawda październikowy rywale przynajmniej teoretycznie są do ogrania, to jego rolą będzie również przywrócenie pozytywnego podejścia zarówno z perspektywy samych piłkarzy, jak i kibiców.

Probierz niebawem ogłosi powołania

W przyszłym tygodniu reprezentacja Polski rozegra dwa kluczowe mecze w eliminacjach Euro 2024. Najpierw, 12 października biało-czerwonych czeka wyjazdowe starcie z Wyspami Owczymi, natomiast trzy dni później na PGE Narodowym zagrają z Mołdawią, która w czerwcu sensacyjnie ograła ich 3:2.

Do 24 września zawodnicy musieli otrzymać powołania. Było to szerokie grono zawodników, które zostanie okrojone do 30 nazwisk. Dojdzie do tego na podstawie osobistych obserwacji selekcjonera, który pojawił się w ostatnich dniach na kilku stadionach w celu obserwacji danych zawodników.

Wąską kadrę, która ostatecznie otrzyma powołania na najbliższe zgrupowanie poznamy w czwartek, 5 października. Dojdzie do tego po zaplanowanych na ten dzień meczach w fazie grupowej Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

Dawidowicz chciał opuścić zgrupowanie po decyzji Santosa. Zareagował Lewandowski

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA