Kilka minut Parzyszka i remis jego drużyny

21 lut 2016, 18:02

VBV De Graafshap zremisowało u siebie z SBV Vitesse 2:2 w spotkaniu 24. kolejki holenderskiej Eredivisie. W meczu tym wystąpił Piotr Parzyszek, dla którego był to pierwszy występ po powrocie do klubu z wypożyczenia z duńskiego Randers.

Spotkanie było ciekawe. Już w 16. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Marvelous Nakamba. Drużyna 22-letniego napastnika z Torunia na odpowiedź czekała do 40 minuty, kiedy to do siatki trafił Vincent Vermeij. To nie było jednak wszystko, co dzisiejszego popołudnia chciał nam pokazać holenderski snajper. Minutę po gwizdku sędziego Serdera Gözübüyük rozpoczynającym drugą część spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Vermeij. I wynik 2:1 dla gospodarzy bardzo długo się utrzymywał. W 83. minucie na boisku pojawił się Parzyszek, który zastąpił strzelca dwóch bramek, a już minutę później Lewis Baker wyrównał stan meczu, który się już nie zmienił.

De Graafshap wciąż zajmuje przedostatnie miejsce, z zaledwie 14 oczkami na koncie. Vitesse jest 7. ze zdobytymi 37 pkt.

VBV De Graafschap-SBV Vitesse 2:2