Kiwior ośmieszany w meczu z PSV. Słabe oceny Polaka [WIDEO]

13 gru 2023, 15:49

Jakub Kiwior rozegrał pełne 90 minut we wtorkowym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven. Nie będzie jednak miło wspominał tego spotkania. W kilku sytuacjach został bardzo łatwo ograny przez rywali, co nie pozostało niezauważone przez media.

Kiwior o mały włos od gola z PSV

Wtorkowy wyjazdowy mecz z PSV Eindhoven nie miał większego znaczenia dla Arsenalu, przynajmniej jeśli chodzi o walkę w grupie B. Już przed pierwszym gwizdkiem drużyna Mikela Artety miała wystarczającą przewagę nad pozostałymi ekipami, aby mieć pewność gry w 1/8 finału.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów – padł remis 1:1. Rezultat mógł być inny, bowiem w 82. minucie do siatki trafił Jakub Kiwior, dla którego był to czwarty występ w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Arbiter nie uznał jednak tego trafienia, ponieważ Polak był na pozycji spalonej.

Kiwior jednym ze słabszych na boisku

Reprezentant Polski zagrał w tym meczu na lewej stronie obrony i nie da się ukryć, że nie podołał zadaniu. Przez całe spotkanie miał spore problemy ze świetnie dysponowanym Johanem Bakayoko, a w jednej z akcji młody Belg wręcz ośmieszył Kiwiora. W wielu pojedynkach polski obrońca był spóźniony lub nie dawał rady zatrzymać rywali.

Kiwior otrzymał niskie oceny za ten mecz. Serwis Goal.com wystawił mu notę “4” w 10-stopniowej skali.Ze względu na grę na nienominalnej pozycji szybko został zweryfikowany jako słaby punkt defensywy dając PSV zdecydowanie za dużo miejsca do ataku – wyjaśniono.

Podobnie występ polskiego obrońcy został oceniony przez serwisy Football.london i Eurosport, które wystawiły mu odpowiednio “5” i “4”. Portal 90min.com z kolei gorzej ocenił jedynie Leandro Trossarda.