Klątwa Paula Pogby trwa. Kilka kopnięć i kolejna kontuzja

15 maj 2023, 18:15

Chyba nawet najzagorzalsi fani Juventusu stracili już wiarę w powrót do formy Paula Pogby. Francuski piłkarz w niedzielę po raz pierwszy w sezonie 22/23 wybiegł w pierwszym składzie Starej Damy. Na boisku wytrzymał jednak tylko 22 minuty. Do szatni schodził ze łzami w oczach, gdyż doznał kolejnego urazu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Paul Pogba notuje najgorszy sezon w całej swojej karierze

Paul Pogba do Turynu wrócił po sześciu latach spędzonych w Manchesterze. Fani Starej Damy oczekiwali, że Francuz z miejsca poprawi jakość drużyny i sprawi, że ta ponownie powalczy o mistrzostwo Włoch. Nic z tego. Jeszcze w trakcie przygotowań przedsezonowych 30-latek doznał kontuzji kolana, z którą zmagał się aż lutego 2023 roku.

Wówczas Pogba powrócił do składu Juventusu, choć drużyna nie nacieszyła się zbyt długo jego obecnością. Francuz zaliczył po kilka minut w dwóch meczach Serie A, po czym ponownie musiał oddać się w ręce lekarzy. Tym razem złapał kontuzję przywodziciela, przez którą przyszło mu pauzować przez ponad miesiąc.

Pomocnik ponownie do gry powrócił w kwietniu. Massimiliano Allegri starał się jednak oszczędzać swoją gwiazdę i wpuszczał ją tylko na końcówki spotkań. Swoją strategię postanowił zmienić przed niedzielnym starciem z Cremonese. Włoski szkoleniowiec umieścił 30-latka w wyjściowej jedenastce swojego zespołu.

Mecz zakończył się dla Pogby fatalnie. Już po 22 minutach francuski pomocnik położył się na murawie i zasygnalizował, że nie może kontynuować gry z powodu kontuzji. Na boisku pojawił się więc Arkadiusz Milik, a Francuz został skierowany wprost do J|Medical. Tam przeszedł serię badań.

Te wykazały uszkodzenie niskiego stopnia mięśnia prostego uda w lewej nodze. Piłkarz rozpoczął już program rehabilitacji, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy mógłby powrócić na boisko. Jest jednak niemal pewne, że nie nastąpi to w bieżącym sezonie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Milion złotych za minutę gry. Tyle Paul Pogba kosztuje budżet Juventusu

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA