Strona główna Piłka nożna Kłopoty przed Irlandią

Kłopoty przed Irlandią

0

Na niespełna miesiąc przed rewanżowym starciem podopiecznych Adama Nawałki z Irlandią w Dublinie, sztab szkoleniowy ma dylemat.

Mimo, iż nie dawno do gry po ciężkich kontuzjach powrócili Jakub Błaszczykowski oraz Kamil Grosicki problem kontuzji pojawił się ponownie. We wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Juventusem Turyn na kilka tygodniu z gry wypadł Łukasz Piszczek. – Łukasz ma naderwane więzadło przednie piszczelowo-strzałkowe. Wiąże się to z leczeniem, które potrwa pięć-sześć tygodni” – powiedział lekarz drużyny narodowej Jacek Jaroszewski.

Z gry wyłączony przez kontuzję został wcześniej obrońca FK Krasnodar Artur Jędrzejczyk. W meczu Ligi Europejskiej doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych, tak więc uraz ten eliminuje go z gry przed około sześć miesięcy.

“Zgrupowanie w Warszawie rozpocznie się w niedzielę 22 marca. Wówczas zbierze się sztab trenerski. Piłkarze, w zależności od swoich obowiązków klubowych, będą mieli czas na zbiórkę do poniedziałku wieczorem. Wylot do Irlandii planujemy w sobotę rano, dzień przed meczem” – powiedział rzecznik prasowy PZPN.

Mecz Polska – Irlandia rozpocznie się o godzinie 20.45 w niedzielę, 29 marca.

Komentarze