Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Klub z Bundesligi chciał sprowadzić Karola Linettego, ale on wybrał Serie A

Klub z Bundesligi chciał sprowadzić Karola Linettego, ale on wybrał Serie A

0

Już tylko godziny dzielą Karola Linettego od podpisania kontraktu z Sampdorią Genuą. Okazuję się, że w ostatniej chwili reprezentant Polski chciał pozyskać również HSV Hamburg.

21-letni pomocnik Lecha Poznań przechodzi obecnie testy medyczne w klubie z Serie A i możliwe, że nawet jeszcze dziś podpisze wieloletni kontrakt z Sampdorią. Nie tylko włosi byli zainteresowani pozyskaniem Linettego. Dziennik “La Stampa” podał, że ofertę za niego miał złożyć klub z Hamburga, jednak warunki jakie zaoferowali piłkarzowi włodarze z Genui były korzystniejsze.

Carlo Osti – dyrektor sportowy Sampdorii opisuje Polak jako piłkarza silnego fizycznie, z odpowiednimi umiejętnościami i jest przekonany, że będzie pasował do stylu gry jego drużyny. Włosi będą musieli zapłacić za Linettego około 3 milionów euro, a w przypadku dobrej gry zespołu i odpowiedniej liczby występów kwota ta może wzrosnąć o kolejny milion.

Jeden z najlepszych piłkarzy “Kolejorza” w ostatnich latach według serwisu transfermarkt.de wyceniany jest na 3,2 miliona euro. Jego obecna umowa z poznańskim klubem obowiązuje do czerwca 2018 roku.

Komentarze