Klub Polaka odpada z FA Cup

18 lut 2017, 20:36

Piłkarze Wolverhampton Wanderers ulegli Chelsea na Molineux Stadium 0-2 po trafieniach Pedro oraz Diego Costy. Tym samym to londyńczycy zagrają w ćwierćfinale tych prestiżowych rozgrywek.

Murowanym faworytem meczu był oczywiście zespół Antonio Conte. Wszak Chelsea przyjeżdzała do Wolverhampton w roli lidera Premier League. W pierwszej połowie fani zgromadzeni na Molineux Stadium nie zobaczyli żadnej bramki, na nie musieli poczekać do 65. minuty spotkania.

Wtedy to Willian bardzo przytomnie dostrzegł wbiegającego w pole karne Pedro, a Hiszpan pewnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Wynik meczu w 90. minucie ustalił najlepszy strzelec ,,The Blues” w tym sezonie, czyli Diego Costa.

Chelsea pewnie awansowała do następnej rundy FA Cup i już wkrótce pozna swojego następnego rywala.

W takim wypadku, Michał Żyro(Wolverhampton) nie zazna już w tym sezonie smaku tych rozgrywek. Polak jest wciąż kontuzjowany, lecz ma powrócić na boisko jeszcze przed zakończeniem obecnej kampanii.

Wolverhampton – Chelsea 0:2 (0:0)