Klub Polaka sensacyjnie awansuje!

27 sie 2015, 22:03

Azerski klub Gabala zremisowała 2:2 (1:1) z Panathinaikosem Ateny na Olympic Stadium. W pierwszym meczu klub Dawida Pietrzykiewicza uzyskał korzystny remis 1:1 na własnym boisku.

Klub z Azerbejdżanu świetnie rozpoczął spotkanie, bo już w szóstej minucie prowadzenie Gabali dał skrzydłowy Dodo. Jeszcze w pierwszej połowie grecki klub wyrównał wynik spotkania za sprawą strzału Berga. W drugiej połowie to Gabala ponownie objęła prowadzenie w spotkaniu po kolejnej bramce Dodo w 60 minucie spotkania. Grecki klub znalazł się w trudnej sytuacji bo do awansu potrzebował dwóch bramek. Zawodnicy słynnych Koniczynek starali się, a efektem tego zdobyli bramkę 12 minut przed końcem spotkania. Autorem bramki był Nano. Mimo dalszych ataków Panathinakos Ateny nie strzelił zwycięskiej bramki i sensacyjnie odpadł z rozgrywek. Gabala awansowała do fazy grupowej Ligi Europy dzięki lepszemu bilansowi bramek na wyjeździe.

Polski bramkarz Dawid Pietrzykiewicz był przez całe spotkanie zmiennikiem Bezotosniy’ego na ławce rezerwowych w zespole Gabala.