Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Klub z szerokiej czołówki I ligi blisko upadku?

Klub z szerokiej czołówki I ligi blisko upadku?

0

Od kilku już lat właściwie nie ma miesiąca, w którym środowisko piłkarskie nie donosiłoby o problemach finansowych i organizacyjnych jakiegoś klubu. Jak podaje portal “onet.pl”, tym razem, ten nieszczęśliwy los dotyka Dolcan Ząbki, któremu spogląda w oczy widmo upadku. 

Końcem zeszłego roku sąd ogłosił upadłość Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa, w którym swoje środki gromadziła firma deweloperska “Dolcan” – główny właściciel i sponsor klubu.

W grę wchodzi pomoc władz miejskich. Obecnie toczą się rozmowy pomiędzy właścicielem klubu i firmy, a miastem. W grę wchodzi przejęcie zobowiązań kontraktowych zawodników. Fatalna sytuacja klubu powoduje też ubytki w szeregach piłkarzy.

Lista zawodników, którzy odeszli z podwarszawskiego klubu obejmuje na razie czterech zawodników: Szymon Matuszek (transfer do Górnika Zabrze), Michał Bajdur (transfer do Zagłębia Sosnowiec), Antonio Calderon (rozwiązanie kontraktu) oraz Jacek Kozaczyński (transfer do Chełmianki Chełm). Na testach w Podbeskidziu Bielsko-Biała przebywa Paweł Tarnowski.

A na koniec scenariusz, który może zainteresować wielu kibiców zaplecza Ekstraklasy. W Ząbkach rozważają zakończenie sezonu juniorami oraz zawodnikami z obniżonym kontraktem. Później I-ligowa licencja miałaby zostać zaproponowana… Polonii Warszawa, a klub miałby wrócić do historycznej nazwy – Ząbkovia i występować w IV lidze.

 

Komentarze