Kobiety U-19: Remis z Belgijkami na zakończenie eliminacji

9 kwi 2019, 20:14

W swoim ostatnim spotkaniu turnieju elite round, który jest ostatnią fazą eliminacji o mistrzostw Europy U-19 reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Belgią.

Polki, które były skazywane na porażkę rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia, bo już w siódmej minucie nasza reprezentacja objęła prowadzenie po bramce Weroniki Wójcik. Niestety radość z prowadzenia trwała zaledwie pięć minut po tym jak do wyrównania doprowadziła Petry. Reprezentacja Polski na prowadzenie wyszła ponownie w 65.minucie po bramce Jedlińskiej. Gdy wydawało się, że Polki sprawią ogromną niespodziankę i pozbawią awansu na finały mistrzostw Europy Belgijki te w doliczonym czasie gry za sprawą Buabadi doprowadziły do remisu i zapewniły sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie.

We wcześniejszych spotkaniach prowadzona przez Marcina Kasprowicza reprezentacja uległa Finlandii 0:1 oraz przegrała ze Szwajcarią (1:2).

Polska – Belgia 2:2 (1:1)