Strona główna Piłka nożna Kolejna gwiazda Ekstraklasy odchodzi z ligi! Nowym klubem Sassuolo

Kolejna gwiazda Ekstraklasy odchodzi z ligi! Nowym klubem Sassuolo

0
N/z Robert Gumny, Lukas Haraslin fot. Marta Winnowicz

Rozgrywki PKO Ekstraklasy wracają już za kilka dni, a tymczasem kolejny wyróżniający się zawodnik postanowił odejść z klubu. Lukas Haraslin z Lechii Gdańsk zdecydował się na transfer do włoskiego Sassuolo Calcio.

Wygląda na to, że poziom PKO Ekstraklasy będzie tej wiosny jeszcze niższy, niż w rundzie jesiennej. Każdy piłkarz, który otrzymuje ofertę transferu tej zimy jest natychmiastowo sprzedawany. Nie inaczej jest w przypadku Haraslina. 23-letni Słowak w obecnym sezonie rozegrał 24 spotkania, w których zdobył 5 bramek oraz zaliczył 5 asyst. Wystarczyło to, by wzbudzić zainteresowanie Sassuolo oraz Standardu Liege.

Reprezentant Słowacji swoją dobrą grą, wzbudzał zainteresowanie zagranicznych klubów już we wcześniejszych okienkach transferowych. Problemy finansowe gdańskiego klubu sprawiły, że nie ma on innego wyboru, jak sprzedaż piłkarza, który z kolei mógłby liczyć na spora podwyżkę. Jego aktualny kontrakt z Lechią obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Serwis Transfermarkt wycenia pochodzącego z Bratysławy piłkarza na 2 miliony euro. http://credit-n.ru/informacija.html

Komentarze