PE: Kolejna porażka Stelmetu

5 lis 2014, 21:40

Pierwsza połowa zadecydowała o porażce wicemistrza Polski w spotkaniu z Pinarem Karsiyaka (67:83). To już czwarta porażka z rzędu zielonogórzan w Pucharze Europy.

Steve Burtt jr. od początku tego sezonu był wiodącą postacią w polskiej drużynie, jak widać zarówno z nim jak i bez nasza drużyna nie jest w stanie wygrać spotkania. Pierwsza połowa w wykonaniu Stelmetu była fatalna, na pare sekund przed końcem przygrywali aż 50:26! Tercet Cel-Zamojski-Hosley grali na skuteczności UWAGA 0%! (0/11 rzutów).

Trzecia kwarta dawała nam już jednak nadzieję. Podopieczni Andrzeja Adamka w parę minut odrobili prawie całą stratę do rywali, przegrywając jedynie ośmioma punktami. To nic nam już jednak nie dało.

W 5. kolejce Stelmet zagra u siebie z BK Ventspils. Mecz zaplanowano na środę, 12 listopada.

Pinar Karsiyaka – Stelmet Zielona Góra 83:67 (26:14, 24:13, 12:24, 21:16)

Pinar: Palacios 17, Dixon 15, Hersek 12, Diebler 12, Gabriel 8, Demir 5, Strawberry 4, Koc 4, Sonsirma 1, Senturk 0, Solkol 0.

Stelmet: Kucharek 13, Johnson 12, Koszarek 11, Troutman 9, Hosley 7, Hrycaniuk 5, Cel 4, Chanas 2, Zamojski 2, Zywert 2.