Kolejna wygrana Lecha w sparingu!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:24
1 lip 2015, 18:54

Lech Poznań przygotowujący się do 2 rundy eliminacji Ligi Mistrzów rozegrał dziś drugi sparing tego lata. Podopieczni Macieja Skorży wygrali z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 2:1 (1:1).

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Kolejorza. W 7.minucie świetną okazję zmarnował Szymon Pawłowski, który stanął oko w oko z bramkarzem lecz uderzył obok słupka. Do 30 minuty to Lech dominował na boisku, lecz pierwszą bramkę strzeliła Olimpia! Pierwszoligowiec objął prowadzenie po rzucie rożnym, bramkę głową strzelił Michał Piter-Bućko. Po stracie gola Kolejorz ponownie rzucił się do ataku. Dopiero tuż przed przerwą Lechowi udało się doprowadzić do remisu. Z lewej strony boiska do środka pola schodził jeden z Lechitów, oddał strzał i piłka powoli leciała tuż obok bramki. Marcin Kaczmarek wślizgiem chciał ją przechwycić i uniemożliwić Kownackiemu wpakowanie jej do siatki, ale zrobił to sam i zdobył gola samobójczego.

W przerwie Olimpia wymieniła cały skład. W 54 minucie na prowadzenie wreszcie wyszedł mistrz Polski. Górna piłka zagrana w pole karne, stojący przy dalszym słupku Dawid Kownacki oddał strzał głową i Lech zdobył drugą bramkę w tym meczu! Po trzeciej bramce w dzisiejszym meczu to drużyna z Ekstraklasy kontrolowała mecz, stwarzając jeszcze kilka dobrych sytuacji. Wynik jednak nie uległ już zmianie i mistrz Polski mógł cieszyć się z drugiego wygranego sparingu.

Olimpia Grudziądz 1-2 Lech Poznań
Michal Piter-Bučko 30 – Marcin Kaczmarek (s),Dawid Kownacki 54

Olimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak (46, 69. Michał Wróbel) – 25. Bartosz Jaroch (46, 3. Adrian Bielawski), 2. Michał Łabędzki (46, 5. Sebastian Zalepa), 28. Michal Piter-Bučko (46, 23. Tomasz Lewandowski), 6. Adam Banasiak (46, 27. Marcin Woźniak) – 9. Marcin Kaczmarek (46, 19. Patryk Szymański), 11. Marcin Smoliński (46, 8. Bruno Żołądź), 14. Dariusz Kłus (46, 20. Patryk Urbański), 90. Donald Djoussé (46, 77. Patryk Skórecki), 10. Paul Grischok – 18. Adam Cieśliński (66, 21. Maciej Prusinowski).

Lech Poznań: 33. Maciej Gostomski (46, 36. Mateusz Lis) – 21. Kebba Ceesay (72, 40. Jan Bednarek), 15. Dariusz Dudka (72, 16. Jakub Serafin), 35. Marcin Kamiński (72, 26. Maciej Wilusz), 5. Tamás Kádár – 24. Dawid Kownacki (72, 10. Darko Jevtić), 6. Łukasz Trałka (72, 17. Szymon Drewniak), 55. Abdul Aziz Tetteh, 7. Karol Linetty (46, 20. Dávid Holman), 8. Szymon Pawłowski (46, 3. Barry Douglas) – 22. Marcin Robak (46, 18. Denis Thomalla).